Důležité informace

V této sekci si můžete stáhnout doklady a dokumenty, které nás opravňují k provozu cestovní kanceláře a služeb vám nabízených. Dále zde naleznete základní informace o cestovním pojištění, cestovních dokladech a cestovních zavazadlech.

Zároveň vás chceme informovat, že všechny partnerské cestovní kanceláře plní zákonnou povinnost a jsou pojištěny proti úpadku. Další informace o Cestovní kanceláři iGo s.r.o. i o partnerských cestovních kancelářích lze získat po zadání požadovaných údajů ZDE.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

NEZAPOMEŇTE SE PŘED CESTOU POJISTIT !

Kvalitní cestovní pojištění kryje léčebné výlohy, odpovědnost za způsobené škody a dle sjednaných podmínek i úraz, osobní věci, hospitalizaci a další. Pojištění není zahrnuto do ceny zájezdu, avšak můžete si ho sjednat přímo u nás v Cestovní kanceláři iGo. Rádi vám pomůžeme vybrat tu nejvhodnější variantu s ohledem na vaši cestu. Uzavřením cestovního pojištění vzniká smluvní vztah mezi cestujícím na zájezd a pojišťovnou. Případnou pojistnou událost řeší zákazník přímo s pojišťovnou.

Podrobnější informace k nabídce pojištění PŘIPRAVUJEME

CESTOVNÍ DOKLADY

Doklady potřebné pro vycestování

Věnujte pozornost tomu, jaké doklady jsou požadovány pro vstup do země, do které se chystáte. Za jejich splnění nese odpovědnost cestující.

Pokud jste občanem Evropské unie, můžete do těchto zemí cestovat s občanským průkazem:

  • Státy schengenského prostoru: Begie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Lichtejnštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Nizozemsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko
  • Státy mimo schengenský prostor: Bulharsko, Chorvasko, Kypr, Irsko, Rumunsko
  • Ostatní státy: Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie, Makedonie, Moldávie, Srbsko

Kam je nutný cestovní pas? Do všech ostatních zemí,lší se jen požadavky na jeho platnost. Proto si nezapomeňte včas zkontrolovat platnost svého cestovního pasu na webových stránkách Minsterstva zahraničních věcí ČR. Tuto informaci najdete v sekci "Víza - režim vstupu" po vyfiltrování konkrétní země a kategorie cetování v práv části stránky.

Kam lze cestovat bez víza či pouze s vízem? Tuto informaci najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR v sekci "Víza - režim vstupu" po vyfiltrování konkrétní země a kategorie cetování v práv části stránky. 

V případě, že nejste příslušníkem státu EU, případně v rámci EU máte jen trvalý pobyt, pak se na doklady, případně víza, informujte přímo na Vaší ambasádě.

CESTOVNÍ ZAVAZADLA

Zavazadla při zájezdech auty, vany, autobusy

Každý z výše uvedených dopravní prostředků nabízí dostatečný prostor pro vaše zavazadla. Aby bylo vaše cestování co možná nejpříjemnější a nejbezpečnější, prosíme o pečlivé prostudování následujících informací:

  1. Osobní zavazadlo (kufr nebo taška) - je přepravované v úložném prostoru, maximální celková hmotnost 15 kg
  2. Malé příruční zavazadlo - maximální hmotnost 2 kg

Nelze přepravovat zavazadla, která překračují celní limity (kartóny cigaret, piva nebo jiného alkoholu, zbraně, omamné nebo chemické látky podléhající zvláštním vývozních a právním předpisům)

Zavazadla při leteckých zájezdech

  1. Příruční zavazadlo - zavazadlo, se kterým budete nastupovat do letadla. Nebudete ho proto nikde na přepážce u odbavení odevzdávat. Výhodou tohoto typu zavazadla je, že za něj nic neplatíte, nevýhodou je jeho nízká hmotnost (nejčastěji 10 kg) a omezené rozměry (nejčastěji 50 x 40 x 20 cm - dle podmínek letecké společnosti).

Příruční zavazadlo nesmí obsahovat následující předměty: ostré předměty jako nůžky, nože, skládací nožíky, dokonce ani pilníky a nůžky na manikůru. Vyloučeny jsou také trekingové hole s kovovou špičkou, pinzety, žiletky, konzervy. Tekutiny smíte mít pouze ve 100 ml lahvičkách, maximálně však do 10 kusů. Za tekutiny jsou považovány také spreje, gely, krémy a některé druhy sýrů. Všechny tyto lahvičky mějte prosím umístěny v uzavíratelném igelitovém pytlíku (k dostání i na letišti).

Trekingové hole můžete mít pouze v případě, že mají gumový hrot a vejdou se Vám do příručního zavazadla.

Přibalit si ale určitě můžete: léky do 100 ml (nad 100 ml je potřeba potvrzení lékaře), pití pro miminka v lahvičce, elektroniku (notebook, mobil, tablet, čtečku, foťák, nabíječky), paštiky v měkkém obalu, sendviče, skládací deštník, apod.

2. Odbavované zavazalo - zavazadlo, které bude odbaveno do podpalubí letadla. Na odletové přepážce Vám jej při vystavování letenky vezmou a setkáte se s ním opět až v cílové destinaci. Doporučujeme jej proto dobře označit Vaším jménem a adresou, ideálně také uzamknout. Hmotnost takového zavazadla je opět dána leteckou společností a pohybuje se od 15 kg do 32 kg. Standardní váha je 23 kg. Zabalit si do něj můžete úplně cokoliv - tedy s výjimkou výbušnin, střených zbraní, apod.

Veškerou elektroniku (mobily, notebooky, čtečky, tablety, foťáky, apod.) mějte prosím v příručním zavazadle.

INFORMACE O PŘESNÉ VELIKOSTI A HMOTNOSTI PŘÍRUČNÍHO I ODBAVOVANÉHO ZAVAZADLA OD NÁS OBDRŽÍTE V CESTOVNÍCH POKYNECH PŘED ZÁJEZDEM.  

Ke stažení

so, iGO with
Důležité informace
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.