Belize

Pasové a vízové povinnosti:

Pro vstup do země potřebují občané ČR cestovní pas s platností minimálně do konce pobytu v Belize. Občané EU nepotřebují vízum. Při vstupu na území Belize mohou migrační úředníci požadovat, aby turista prokázal dostatečné finanční prostředky k pobytu v Belize ve výši 30,- USD/ den, adresu hotelu v Belize a zpáteční letenku/jízdenku. Doporučujeme proto předkládat platnou kreditní kartu, která je při vstupu do země akceptována.

Zdravotní podmínky:

Pro vstup nejsou vyžadována žádná povinná očkování, níže jsou však uvedena doporučená očkování, která by měl každý cestovatel zvážit: Břišní tyfus Hepatitida typu A + B Při pobytu v pralesních oblastech se doporučuje také očkování proti žluté zimnici. V pralesních oblastech se vyskytují některé tropické nemoci, přenášené komáry (např. dengue či malárie). Proti těmto nemocem neexistuje očkování, což zvyšuje význam prevence. Je nutné používat repelenty, případně se chránit oblečením s dlouhými rukávy a nohavicemi. Dále se doporučuje se na cestu vybavit léky proti zažívacím obtížím a opalovacím krémem s vyšším ochranným faktorem.

Doporučujeme si po dobu pobytu sjednat cestovní pojištění. Po návratu z cesty můžete požadovat finanční obnos od zdravotní pojišťovny, u které jste pojištěni. Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.

so, iGO with
Belize
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí