Island

Aktualizace 19.7.2021

Situace se vyvíjí a podmínky cestování mohou být upraveny v průběhu příštích dnů či týdnů.

Vycestování na Island

  • Island má hranice otevřeny.
  • Podmínkou pro vstup bez testů je plné očkování (14 dní od ukončení), doklad o prodělané nemoci covid-19 nebo test na protilátky. Ostatní musí podstoupit 3 PCR testy a karanténu. První provedený před cestou (ne starší než 72 hod), po příletu vás otestují na letišti zdarma a třetí testování proběhne až po 5-6 dnech, které cestující stráví v povinné karanténě. Kompletně očkovaní a osoby, které prodělaly covid-19, absolvují pouze PCR test po příletu na Island a po obdržení negativního výsledku je jim karanténa ukončena. 
  • Před odletem na Island je nutné vyplnit online formulář a cestující budou vyzváni ke stažení aplikace Ranking C-19

Návrat do ČR

  • Před návratem do ČR je nutné vyplnit příjezdový formulář.
  • V případě návratu hromadnou přepravou (autobus, letadlo, vlak) je možnost prokázat se testem PCR (ne starší 72 hodin) nebo antigenním (ne starší 48 hodin), a to u dopravce a následně není potřeba absolvovat test v ČR; v případě návratu vlastní dopravou nebo neabsolvování testu před cestou je test povinný po návratu do ČR do 5 dní výjimku z povinných testů mají kompletně očkované osoby (14 dní od druhé dávky) a osoby, které prodělaly covid-19 v posledních 180 dnech, tito cestující vyplňují pouze příjezdový formulář; děti do 6 let mají výjimku z testů i formuláře národní certifikáty o očkování, negativním testu či prodělání nemoci jsou k dispozici ke stáhnutí na https://ocko.uzis.cz/

Opatření na Islandu

  • Na Islandu není v platnosti žádné protiepidemiologické opatření.
so, iGO with
Island
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.