To nejlepší z Keni + SAFARI + KOUPÁNÍ V INDICKÉM OCEÁNU

divoká zvířata, safari, místní lidé, východy slunce, koupání v Indickém oceánu

Africká savana za úsvitu, obří hejna plameňáků, fascinující svět divokých zvířat, masajská kultura, nejkrásnější pláže… Připravte se na exotické zážitky, které vás dostanou. Prožijete safari dobrodružství v nespoutané keňské divočině. Proniknete do míst, která zůstávají jiným skrytá. Při troše štěstí na vlastní oči uvidíte Velkou pětku. Objevíte tradice Masajů. A vychutnáte si koupání ve vlnách oceánu.

Dopřejte si Keňu – s průvodcem, se kterým si všude připadnete jako místní!

Podmínky vstupu: Keňa

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Keňa


termíny
22.03.2022 - 30.03.2022 od 81 990,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 8 /Skupina: do 10 lidí
cena zahrnuje
 • letenka Praha – Nairobi včetně letištních tax (s jedním přestupem)
 • letenka Nairobi – Mombasa včetně letištních tax
 • letenka Mombasa – Praha včetně letištních tax (se dvěma přestupy)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • doprava během celého zájezdu
 • 1 den safari v národním parku Lake Nakuru
 • 2,5denní safari v národním parku Masai Mara
 • vstupné do národních parků
 • 5x ubytování (1x Nakuru, 2x Masai Mara, 2x Mombasa)
 • 4x plná penze (obědy formou balíčků)
 • 2x all inclusive v Mombase
 • český průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • místní průvodce (popřípadě řidič)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • vízum do Keni
 • spropitné řidičům a lokálním průvodcům (cca 50 USD na osobu)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 6 900 Kč
Fotogalerie zájezdu
africa-4055169 340
beach-2850052 340
fisherman-4678667 340
landscape-2843 640
market-280135 340
palms-914351 340
rhino-2182828 340
Program
1. den
Odlet z Prahy dle letového řádu Odlet z Prahy dle letového řádu
2. den
Po ranním příletu do Nairobi přejedeme do národního parku Lake Nakuru. Ubytujeme se a po odpočinku vyrazíme vstříc našemu prvnímu safari dobrodružství. Kromě africké fauny si vychutnáme výhledy na dominantní horu Mt. Longonot. Podle letového řádu přiletíme do Nairobi, kde nás vyzvedne objednaný transfer, který nás odveze přímo do národního parku Lake Nakuru. Cestou se zastavíme na krátkou fotopauzu na vyhlídce Rift Valley a vychutnáme si dechberoucí výhled na majestátní horu Mt. Longonot. Po příjezdu do stanového kempu se ubytujeme a odpočineme si. Po obědě vyrazíme na naše první safari. Národní park Lake Nakuru, jak název napovídá, se rozkládá kolem jezera Nakuru. Toto jezero je domovem obřích hejn plameňáků. Park Lake Nakuru je vhodný i pro pozorování nosorožců, vzácných druhů žiraf a mnoha dalších druhů divokých zvířat. Ve večerních hodinách společný návrat na ubytování.
3. den
Dnes nás čeká nejznámější a nejnavštěvovanější národní park v Keni – Masai Mara, který je domovem desítek druhů divokých zvířat. Při průzkumu parku vyrazíme i na lov tzv. Velké pětky Po snídani se přesuneme do klenotu mezi keňskými národními parky – do Masai Mara. Právě sem míří všichni, kdo chtějí v Keni pozorovat divoká zvířata. Krajinu zde pokrývají pouze jemně zvlněné travní porosty, takže zvířata jsou vždy dobře viditelná. I počasí je zde po celý rok příznivé, jen zřídka se stává, že by zde bylo příliš horko. Název parku je odvozen podle jeho obyvatel – kmene Masajů, a řeky Mara, která parkem protéká. Na průzkum parku se vydáme v odpoledních hodinách. Park je domovem desítek druhů divokých zvířat. Můžeme zde spatřit gazely, zebry, žirafy, antilopy, pakoně, slony, hyeny, šakaly, pštrosy, supy, gepardy a lvy. Pokud budeme mít štěstí, „ulovíme“ během naší návštěvy i tzv. Velkou pětku. Toto označení zahrnuje pětici zvířat, jejichž pozorování je mimořádně obtížné – slona afrického, lva, nosorožce dvourohého, buvola afrického a leoparda skvrnitého. Večer společný návrat na ubytování.
4. den
Přivstaneme si a vydáme se na safari za úsvitu. Pozorování divokých zvířat je v tuto dobu nejlepší. Šelmy se chystají na lov a spatřit je v akci je jedinečným zážitkem. Poté si dáme krátkou pauzu, do parku se vrátíme a strávíme zde celý den. Nejlepší doba na pozorování divokých zvířat je za úsvitu, nebo ještě před ním, kdy se lvi, gepardi a leopardi vydávají na lov. Proto si dnes přivstaneme, dáme si čaj, kávu a sušenky a vyrazíme za adrenalinovým zážitkem. Ranní nízké teploty a šero vytváří neopakovatelnou atmosféru, kterou si nesmíme nechat ujít. Po ranní projížďce se vrátíme na ubytování, užijeme si bohatou snídani a vydáme se do parku znovu. S sebou si zabalíme obědové boxy, abychom pozorováním zvěře mohli nerušeně strávit celý zbytek dne. Ve večerních hodinách společný návrat na ubytování.
5. den
Před cestou do Nairobi se s národním parkem rozloučíme poslední jízdou a navštívíme masajskou vesnici. Nahlédneme do života domorodců a jejich kultury. Následně odletíme z Nairobi do Mombasy, kde se ubytujeme. Po snídani opustíme ubytování a vydáme se na poslední jízdu národním parkem Masai Mara. Dáme sbohem zdejším rozlehlým pláním i jejím obyvatelům. Naposledy se staneme svědky života zdejších divokých zvířat. Aby nám to nebylo líto, podnikneme ještě exkurzi do života zdejších domorodců – kmene Masajů. Navštívíme masajskou vesnici nazývanou Boma a ponoříme se do zdejší kultury. Masajové nám ukáží svá obydlí a popíšou svůj způsob života. Staneme se také svědky tradičního zpěvu, tance a hry na hudební nástroje. Po zážitku s Masaji se přesuneme přímo na letiště do Nairobi, odkud odletíme vnitrostátním letem do Mombasy. Zde nás vyzvedne objednaný transfer a odveze nás do hotelu.
6. den
Po dnech plných exkluzivních zážitků se oddáme relaxaci na pláži Bamburi, jedné z nejkrásnějších pláží Keni. 4* resort s all inclusive nám poskytne jedinečný komfort nerušeného odpočinku Předchozí dny byly plné nezapomenutelných zážitků a nyní je ten správný čas na jejich vstřebání. Proto si užijeme celý den v krásném 4* resortu na pláži Bamburi, která je řazena mezi nejkrásnější keňské pláže. Hotelový komplex nám nabídne stravování all inclusive a mnoho možností vyžití. Pokud nejste příznivci plážového slunění, můžete využít hotelový bazén, navštívit tropickou zahradu anebo si zahrát šipky, stolní tenis nebo kulečník.
7. den
Dopoledne budeme pokračovat v lenošení na pláži. V odpoledních hodinách, podle letového řádu, přesun na letiště a odlet zpět do ČR Až do poledne si ještě užijeme služeb hotelového resortu, nakoupíme poslední suvenýry a hlavně načerpáne omamné sluneční paprsky na pláži. Podle letového řádu nás objednaný transfer odveze na letiště do Mombasy, odkud odletíme zpět do ČR.
8. den
Podle letového řádu návrat do ČR Podle letového řádu návrat do ČR.
Mapa

předpokládaný počet najetých kilometrů: 750

 
Snímek obrazovky 2021-01-21 v 14.09.42
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Z ČR a do ČR letecky s přestupem dle daného letového řádu. Po ostrově se budeme pohybovat pronajatým vanem.
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytování je zajištěno na safari ve stylových chatkách a v ekokempu. Na pláži pak v hotelovém resortu přímo u pláže ve standardní dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky.
 • STRAVOVÁNÍ: Na safari je v ceně zájezdu polopenze, která může být naplněna formou picknikového balíčku. V hotelovém resortu na pláži je pak zajištěno all inclusive.
 • VSTUPNÉ: do národních parků je již v ceně zájezdu
důležité informace
 • Minimální počet účastníků: 6
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi divoká zvířata, exotiku a pohodu, relax, moře a slunce spojené s poznáváním. Doporučujeme vzít si s sebou lehké, cudné oblečení, turistické sandály a boty do vody. Pláštěnka, plavky a repelent jsou v této oblastí samozřejmostí.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Pořadatelem zájezdu je cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., průvodce - Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.2.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
To nejlepší z Keni + SAFARI + KOUPÁNÍ V INDICKÉM OCEÁNU
pozorování zvěře a koupání v oceánu
Lake Nakuru, Masai Mara, Masajové, "Velká pětka", Mombasa
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.