To nejkrásnější z Mallorcy

Nádherné výhledy, pravá mallorská kuchyně, obchody s mallorskými perlami, romantické vesničky i jeskyně

Mallorca, ležící ve Středozemním moři, je největší z Baleárských ostrovů. Klima je zde typické středomořské a slunce svítí více než 300 dní v roce, ale i v zimní období zde panují přívětivé teploty. Je vyhledávaná pro překrásné pláže, ale i nádhernou přírodu a zajímavou historii. Ne nadarmo se jí přezdívá "Perla Španělska". Tento krásný ostrov s námi můžete poznat. Projeďte s námi nejvyšší pohoří Serra de Tramuntana. Objevte s námi kouzelné vesničky, mallorské perly, vydejte se po stopách Gaudího, užijte si vůni poměrančových hájů a ochutnejte skvělou středomořskou kuchyni.

Podmínky vstupu: Španělsko

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Španělsko

termíny
01.05.2022 - 06.05.2022 od 24 901,- Kč Doprava: letecky z Prahy / Počet dní: 6 / Skupina: 8-15 osob
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
 • zavazadlo příruční do 8-10 kg dle pravidel letecké společnosti
 • 5x ubytování ve 3* hotelu
 • 5x snídaně
 • transfery po celou dobu zájezdu vč. parkovného, PHM a poplatků
 • služby průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (kromě snídaní)
 • vstupné do památek
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1 800 Kč
 • doporučené kapesné včetně vstupů, 240 EUR
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cena bude upřesněna na vyžádání)
Fotogalerie zájezdu
ship-261638 1920
20170509 184934
mallorca-2911323 1920
hams-995850 1920
20180428 101535
20170508 171140
20180430 101053
Mal1
program
1. den
Přílet na Mallorcu Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet na ostrov Mallorca. Program zájezdu bude přizpůsoben letovému řádu. Na první společnou večeři se vydáme do centra hlavního města ostrova, Palma de Mallorca. Ochutnáme speciality mallorské kuchyně, jakými jsou Gazpacho (studená rajčatová polévka), Frit mallorquí (pokrm z dušené zeleniny a opečených vnitřností) nebo zeleninový Tumbet.
2. den
Vesnička Valldemossa, hlavní město Palma de Mallorca Po snídani se vydáme do horské vesničky Valldemossa, kde závěr svého života strávily známé osobnosti George Sandová a Frederyk Chopin. Projdeme se dlážděnými uličkami, prohlédneme si oba místní kláštery, nasajeme pohodovou atmosféru a v některé z místních kaváren si dopřejeme čerstvou kávu. Na lehký oběd v typicky mallorském duchu zamíříme do tržnice Mercat d´Olivar v hlavním městě Palma de Mallorca. Vůni čerstvého ovoce a zeleniny, sušených šunek a sýrů neodoláte. Poté se vydáme na prohlídku historického centra. Velkolepá katedrála Panny Marie, přezdívaná La Seu, se hrdě tyčí nedaleko přístavu a je jednou z největších gotických katedrál v Evropě. Za vidění stojí také nedaleký maurský palác Almudaina a palácové zahrady Hort Del Rei. Den zakončíme u skleničky vína a tradiční mallorské večeře.
3. den
Město Sóller, pomerančové háje, vesnička Fornalutx, jízda historickou tramvají, městečko Port de Sóller Po snídani se vydáme na cestu vnitrozemím Mallorcy do města pomerančovníků, Sólleru. Projdeme se romantickým přístavem s desítkami malých loděk a užijeme si pohled na řadu historických budov podél nábřeží. Za vidění pak stojí zejména kostel Sant Bartomeu, klášter Sa Capelleta a secesní palác Banc de Sóller. Nedaleko Sólleru se nachází ráj pomerančovníků a olivovníků. Sóllerské údolí totiž poskytuje stabilní teplotu a zároveň i dostatek čerstvého větru, který tyto plodiny milují. Projdeme se vonícím hájem a zamíříme k nedaleké vesničce Fornalutx. Během procházky mezi malebnými domky se budeme cítit jako ve skanzenu. Doslova se zde zastavil čas a my se na chvíli zastavíme s ním. K večeru se vrátíme do městečka Sóller a užijeme si jednu z největších místních atrakcí. Jízdu historickou oranžovou tramvají do přímořského města Port de Sóller. Projdeme se po promenádě podél moře, prohlédneme si pohádkový přístav s desítkami malých lodí a vychutnáme si kávu či sklenku vína v některé z kaváren.
4. den
Pohoří Tramuntana, zátoka Sa Calobra, soutěska Torrent de Pareis, jezero Cúber, klášter Santuari de LIuc Po snídani vyrazíme do centrálního mallorského pohoří Tramuntana a následně sjedeme mnoha zákrutami až k moři, k zátoce Sa Calobra. Jde o jedno z nejkrásnějších míst na Mallorce s malou oblázkovou pláží, čistým mořem a úchvatnými scenériemi. Odtud se vydáme na začátek soutěsky Torrent de Pareis, která se svou velikostí řadí mezi největší erozní soutěsky jižní Evropy. Cestou autem přes hory se dostaneme k malebnému jezeru Cúber, kde se nabízí procházka kolem jezera s výhledy na nejvyšší horu ostrova Puig Major (1436 m.n.m.). Lokalita jezera je známá pozorováním ptactva, zejména supů, orlů nebo poštolek. Odpoledne navštívíme nejdůležitější duchovní centrum Mallorcy, klášter Santuari de Lluc ze 13. století. Již po staletí sem míří zástupy poutníků, aby uctili sošku La Morenety, tedy Černé Madony. V podvečer si vychutnáme rybí speciality v některé z malebných restaurací v přístavu.
5. den
Mys Cap Formentor, město Pollença a kalvárie s Černou Madonou Po snídani se vydáme na jednu z nejoblíbenějších částí Mallorcy, na poloostrov Formentor s krásnými vyhlídkami na rozervaná skaliska, o skály se tříštící vlny a nekonečnou temně modrou mořskou hladinu. K cestě neodmyslitelně patří i zastávka u místního stále fungujícího majáku, který hlídá nejsevernější výspu ostrova. Odpoledne nás čeká návštěva města Pollença, které je uzavřené v malebném údolí. Nejstarší památkou ve městě je starý románský kamenný most. Ovšem nejzajímavějším bodem návštěvy Pollençy je výstup po 365 schodech na kalvárii s Černou Madonou. Po náročnějším výstupu a sestupu si vychutnáme kávu v některé z místních kaváren. V podvečer se se severní částí ostrova Mallorca rozloučíme u společné večeře.
6. den
Dračí jeskyně, město Manacor a výroba umělých perel, odlet domů Po snídani se vydáme na cestu vnitrozemím Mallorcy až k Dračí jeskyni (Cuevas del Drach). Čeká nás velmi zajímavá prohlídka podzemních prostor, během které se projdeme krápníkovými jeskyněmi a poplujeme lodí po jednom z největších podzemních jezer na světě. Zlatým hřebem celé prohlídky je hudební a světelná show u jezera. Odpoledne se zastavíme v druhém největším městě ostrova, v Manacoru, které proslulo výrobou mallorských perel. Od založení společnosti Majorica, která se specializuje na jejich výrobu, se město stalo metropolí výroby umělých perel. V podvečer příjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava je zajištěna 9-místnými vany, průvodce je zároveň řidič.
 • UBYTOVÁNÍ: Hotely 3* s vlastním sociálním zařízením, na hotelu je k dispozici TV, ručníky a fén
 • STRAVOVÁNÍ: Zajištěna 5x snídaně formou bufetu. Během dne vystačíme s jídlem nakoupeným v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvením či posezení v některé z místních restaurací. Totéž platí pro večeři. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Vstupenky budou zajištěny během programu. Vstupenky do jeskyní Drach je nutné objednat předem - cena 450 Kč dospělý, 250 Kč dítě.
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích.
 • Velikost skupiny 8 - 15 osob. Minimální počet k uskutečnění zájezdu je 6 osob (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Garantem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o., průvodce Vladimíra Svitáková.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 11.10.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
To nejkrásnější z Mallorcy
Mallorca - za krásami ostrova
Palma de M., Tramuntana, Cap Formentor, Valldemossa, Sóller
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.