Slovensko a Maďarsko - horami i nížinami po stopách uherských rodů

Tatra, Matra, Fatra, mohutné středověké hrady i lidová architektura, termální a vinařské oblasti

Slovensko, země nám tak blízká! Země vysokých skalnatých hor, dobrého jídla, mohutných středověkých hradů a krásné lidové architektury, země lidí, kterým rozumíme. Pojďme se podívat do míst, která Slovensko proslavila, navštivme některé z UNESCO památek i nádherné přírodní lokality. Maďarsko, země neuvěřitelně pestrá a českými turisty neprávem přehlížená. Vždyť kde jinde můžeme během krátké doby vystoupat na nejvyšší horu země, vykoupat se v termálech, připomenout si minulost uherských kočovníků a pastevců a večer strávit se sklenkou vína v ruce. 

Zkombinujeme pohodovou turistiku v horách s krátkými procházkami v jeskyních a kaňonech či návštěvou mohutných hradů. To vše za ochutnávání tradičních slovenských a maďarských jídel, která pocházejí z místních zdrojů. Pojeďme se znovu podívat na Fatru, do Tater či na úplný východ Slovenska, do okolí Košic, abychom pak klidně přejeli do úplně jiné země, do Maďarska. Vinné sklípky pak třeba vystřídá csárda - tradiční venkovská hospoda. Je třeba představovat maďarský guláš, langoše nebo palačinky? Přesvědčte se, jak se i maďarská města od sebe výrazně liší: vinařská Tokaj, historický Eger, katolická Ostřihom s korunovační katedrálou Štěpána I., malebné Szentendre nebo královský Viszegrad.

Více o prvním zájezdu naší cestovní kanceláře na Slovensko a do Maďarska  najdete na našem BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Slovensko a Maďarsko.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Slovensko a Maďarsko

 

termíny
22.08.2021 - 30.08.2021 od 17 901,- Kč Doprava: vany / Počet dní: 8 / Skupina: 7-14 osob
cena zahrnuje
 • GARANCE MALÉ SKUPINY, v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 1x velké zavazadlo do 15 kg, 1x příruční zavazadlo a malá kabelka (batůžek)
 • 7x ubytování hotelového typu 3* (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství)
 • 7x snídaně (v případě zájmu lze každý večer zajistit večeře - za příplatek)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály nejpozději před odjezdem
 • 100% pojištění proti úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd/večeře v typické slovenské a maďarské restauraci
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (3900 Kč)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
001 Slovakia
HU 001
011 Slovakia.JPG
010 Slovakia
006 Slovakia.JPG
003 Slovakia
002 Slovakia
009 Slovakia
013 Slovakia
005 Slovakia.JPG
008 Slovakia.JPG
012 Slovakia
IMG 7763.JPG
program
1. den
Přesun na Slovensko, Čachtický hrad a Malá Fatra Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách po daných trasách dle potřeb zúčastněných. Dopoledne se vydáme za slavnou Čachtickou paní - hraběnkou Alžbětou Báthoryovou na prohlídku jejího sídla v Malých Karpatech, Čachtického hradu. Poté následuje přejezd do Malé Fatry a průchod Jánošíkovými dierami, které jsou největším lákadlem této oblasti. Soutěskami a skalními průrvami budeme procházet díky lávkám a železným žebříkům, pod námi poteče potok, uvidíme krásné vodopády (2 hod). Přejezd na ubytování.
2. den
Nízké Tatry - Demänovská dolina, region Orava - Zuberec, Oravský hrad Snídaně. Ráno se vypravíme ke krátké návštěvě Nízkých Tater, zamíříme (dle stavu otevření) do jedné z pověstných jeskyní v Demänovské dolině. Poté budeme pokračovat v poznávání regionu Orava, navštívíme Muzeum oravské dědiny Zuberec, které leží v malebném prostředí pohoří Roháče a vzniklo před více než padesáti lety s cílem přiblížit život a práci na oravském venkově. Odpoledne se vypravíme do Oravského hradu, který se vypíná 112 metrů nad hladinou řeky Orava a patří k jednomu z nejkrásnějších a nejpůvabnějších hradů na Slovensku. Uvidíme zachovalé opevněné hradiště, které využívají rádi filmaři, vznikla zde například první filmová verze Drakuly, točily se zde různé pohádky. Návrat na hotel.
3. den
Nízké Tatry - Chopok a Ďumbier, Vysoké Tatry - Štrbské pleso Snídaně. Ráno vyjedeme jednou z prvních lanovek na vrchol Chopku (2024 m), který je třetí nejvyšší horou Nízkých Tater. V případě příznivého počasí se vydáme hlavním hřebenem na nejvyšší vrchol Nízkých Tater, Ďumbier (2043 m). Po této horské minitúře přejedeme do Vysokých Tater, které si připomeneme procházkou kolem Štrbského plesa, které leží v nadmořské výšce 1347 m a je východiskem túr do Furkotské, Mlynické a Mengusovské doliny. Přejezd na ubytování v okolí Popradu.
4. den
Region Spiš, Levoča (UNESCO), Spišská Sobota (UNESCO) a Národní park Slovenský ráj Snídaně. Tento den navštívíme několik významných míst kdysi bohaté Spiše, a to historické centrum královské Levoče (UNESCO) a středověkou Spišskou Sobotu (UNESCO), kde se zachovala řada gotických domů s typickými vysunutými střechami a římskokatolický Kostol sv. Juraja ze 13. století. Následuje přejezd do Národního parku Slovenský ráj, kde podnikneme odpolední turistiku podél řeky Hornád na Kláštorisko a zpět. Návrat na stejné ubytování.
5. den
Spišský hrad (UNESCO), Košice, Vinařská oblast Tokaj na Slovensku Snídaně. Směřujeme dále na východ. První zastávkou tento den bude jeden z nejrozsáhlejších hradních areálů Evropy, Spišský hrad (UNESCO), stojící na bělavé vápencové skále ve výšce 634 m.n.m. Odpoledne pak strávíme v centru Košic, druhého největšího slovenského města. Následuje přejezd na ubytování do Vinohradnické oblasti Tokaj na jihovýchodním Slovensku. Večer se můžeme zúčastnit řízené degustace, ochutnat místní odrůdy furmint, lipovinu, muškát žlutý a zetu.
6. den
Vinařská oblast Tokaj v Maďarsku (UNESCO), termální lázně Miskolc-Tapolca, Eger Snídaně. Přejezd do Maďarska. Procházka městem Tokaj, které je centrem vinařské oblasti Tokaj, možnost nákupu slavného tokajského vína. Přejezd do jeskynních koupelí Miskolc-Tapolca s vodou 32–36°C, relaxace v mnoha bazénech ukrytých ve skalním masivu. V podvečer procházka barokním Egerem. Večer možnost návštěvy vinařské čtvrti plné malých sklepů tzv. údolí krásné paní a posezení v jedinečné atmosféře (nabídka egerských vín světoznámých značek - bikavér, médoc noir, leányka, muskotály). Ochutnáte vyhlášený bikavér, neboli býčí krev, která pochází z okolních vinic.
7. den
Termální lázně Egerstalök, Mátra a Kékes, Hollókő (UNESCO) Snídaně. Ráno se vydáme na krátkou prohlídku Jagerského hradu, poté se vydáme na dopolední koupání v lázeňském rezortu města Egerstalök, kterému se přezdívá maďarské Pamukkale. Léčivou koupel si užijeme v 17 vnitřních a venkovních bazénech s pohledem na travertinovou stěnu složenou z malých jezírek. Následuje průjezd pohořím Matra a procházka k nejvyšší hoře Maďarska Kékes (1014 m). Odpoledně navštívíme tradiční vesnici Hollókő (UNESCO) s unikátní lidovou architekturou. K večeru příjezd do Szentendre, které je městem umělců, kostelů a marcipánu.
8. den
Szentendre, Visegrád, Ostřihom a přejezd do ČR Snídaně. Procházka malebným městečkem Szentendre s množstvím křivolakých dlážděných uliček, obchůdků a butiků s ruční výrobou, spoustou mini galerií, restaurací a bister. Přejezd do hlavního města uherských panovníků, Visegrádu, návštěva hradu na mohutném vrchu nad meandrem Dunaje. Závěrem prohlídka baziliky v Ostřihomi, která je největším kostelem v Maďarsku, a město rodištěm maďarského krále Sv. Štěpána I. Poté přejezd do ČR, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.
mapa

počet najetých kilometrů: 2 500

 
mapa Slovensko
DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, VSTUPNÉ
 • DOPRAVA: 9-místné vany (maximální obsazenost 7+1), trasa Hradec Králové - Praha - Brno - Slovensko / Maďarsko - Brno - Praha - Hradec Králové
 • UBYTOVÁNÍ: ubytování hotelového typu 3* (dvoulůžkové pokoje vč.příslušenství), k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně na hotelu. Oběd během programu (nákup v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvením, restauraci). Večeře v restauraci nebo nákup v místních obchodech. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Předpokládaná cena vstupů a degustace na Slovensku 100 €, v Maďarsku 12.000 HUF (1000 Kč). Důchodci a studenti mají na mnoha místech slevu. VSTUPNÉ, které je nutné OBJEDNAT PŘEDEM, rezervujte co nejdříve u CK s ohledem na omezený počet míst.
důležité informace
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi pohodovou turistiku v kombinaci s poznáváním. Kromě prvního a posledního přejezdového dne najedeme denně 200 km, na túry, termály i poznávání bude dostatek času.
 • Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, ve vinařství průvodce výklad překládá.
 • Občané České republiky mohou na Slovensko a do Maďarska cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Vladimíra Svitáková.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.12.2020
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Slovensko a Maďarsko - horami i nížinami po stopách uherských rodů
Po stopách uherských rodů
Čachtice, Zuberec, Spiš, Levoča, Košice, Eger, Viszegrád, Ostřihom
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.