Po stopách vylodění do Normandie

Pro milovníky vojenské historie. Vydejte se s námi po stopách vylodění, připomeňte si události Dne D, navštivte největší americký vojenský hřbitov a řadu interaktivních vojenských muzeí.

Normandie je severním regionem Francie, který je historicky spojen s Kelty, saskými piráty, Vikingy, Anglií i Francií. V moderní historii byla kontinentální Normandie součástí německé okupované zóny Francie, Normanské ostrovy byly v létě 1940 rovněž obsazeny německými silami. Dne 6. června 1944 proběhla v Normandii rozsáhlá invaze známá pod označením den D, které se zúčastnila Británie, Spojené sáty, Kanada, Svobodná Francie a další spojenci.

Naše cesta nás zavede na místa spojená s místy bojů během druhé světové války, ale také do zajímavých přístavů a vesniček. Nebudou chybět ani kulinářské zážitky, neboť Normandie je domovem calvadosu, výborných sýrů a ryb.

Podmínky vstupu: Francie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Francie

termíny
25.05.2022 - 29.05.2022 od 22 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 5 / Velikost skupiny: 8 -15 osob
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 4x ubytování ve 2*/3* hotelu
 • 4x snídaně
 • příruční zavazadlo dle pravidel letecké společnosti
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd/večeře v typické normanské restauraci
 • příplatek za odbavované zavazadlo do 20-23 kg (1800 Kč)
 • vstupné do památek cca 35 EUR
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 3900 Kč
 • doporučené kapesné včetně dopravného, 190 EUR
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Normandie 16
Normandie 05
Normandie 14
Normandie 08
Normandie 13
Normandie
Omana beach
Normandie 03
Normandie 07
Normandie 06
calvados 2
program
1. den
Odlet do Paříže, město Caen - Caenský hrad, opatství, památník války, Muzeum míru Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, odlet do Paříže a přejezd soukromým transferem do Normandie, nejsevernějšího regionu Francie. K večeru se projdeme historickým centrem Caen. Právě v blízkosti tohoto města proběhlo za 2. světové války vylodění spojeneckých vojsk a bitva o Caen. Události vylodění dnes připomíná expozice v Muzeu míru. Uvidíme rovněž pozůstatky jednoho z největších hradů v západní Evropě a dvě slavná opatství Abbaye aux Dammes a Abbaye aux Hommes. Na večeři zamíříme do některé z místních restaurací a jelikož jsme u moře, ochutnáme vyhlášené rybí speciality.
2. den
Most Pegasus Bridge, dělostřelecká baterie Merville a válečné muzeum Po snídani se vypravíme k jednomu z nejznámějších mostů v Normandii k Pegasus Bridge. Původně ocelový most, který se zdvihal při proplouvání větších lodí se stal v roce 1944 dějištěm jedné z nejznámějších britských výsadkových bitev 2. světové války. Následně se přesuneme ke slavné dělostřelecké baterii Merville, jež byla součástí tzv. Atlantického valu. Dnes si můžeme prohlédnout kromě kasemat a úkrytů také transportní letoun C-47. V jedné z kasemat probíhá světelná a zvuková show znázorňující útok na baterii. V dalších uvidíme expozice o baterii, Atlantickém valu a o spojeneckých jednotkách. Jelikož budeme přímo u moře, můžeme se na chvíli projít podél pobřeží případně se vykoupat.
3. den
Městečko Arromanches-les Bains, dělostřelecká baterie Longues-sur-Mer, americký vojenský hřbitov Colleville-sur-Mer, pláž Omaha Beach, mys Pointe du Hoc Po snídani vyrazíme k normandským plážím. Během druhé světové války si je zvolila pro své vylodění spojenecká vojska. V městečku Arromanches-les-Bains navštívíme muzeum vylodění. Nedaleko břehu spatříme pozůstatky umělého přístavu Mulberry. V případě odlivu se lze k některým z betonových bloků dostat suchou nohou. Po obědě nás čeká německá dělostřelecká baterie u vesnice Longues-sur-Mer a největší americký vojenský hřbitov u Colleville-sur-Mer, který se objevil ve známém filmu Zachraňte vojína Ryana. Závěrem dne si vychutnáme výhled na okolní útesy a moře na mysu Pointe du Hoc, jenž patří mezi nejvyšší v této části pobřeží. Skalnatý výběžek mezi plážemi Omaha a Utah se stal klíčovým bodem pro invazi Spojenců v Normandii. Jeho zdolání bylo natolik komplikované, že bylo svěřeno americkým jednotkám Rangers. Na mysu lze navštívit muzeum mapující bitvu o Pointe du Hoc.
4. den
Pláž Utah a D Day Museum, město Bayeux a muzeum bitvy o Normandii, britský vojenský hřbitov, tapisérie z Bayeux Po snídani se přesuneme na pláž Utah, kde se jako první vylodily americké jednotky. V místním D Day muzeu si projdeme celou operaci vylodění, uvidíme rozsáhlou sbírku válečných exponátů a uniforem. Zajímavostí bude zachovaný bombardér B26, který jistě ocení milovníci válečného letectví. Odpoledne navštívíme město Bayeux s monumentální gotickou katedrálou Panny Marie. Bayeux bylo prvním francouzským městem, jež v červnu 1944 osvobodili Spojenci při vylodění v Normandii. Zde také generál de Gaulle pronesl jeden ze svých nejlepších projevů. Zájemci mohou navštívit muzeum bitvy o Normandii a sousední britský vojenský hřbitov. Milovníci umění by měli určitě vidět tapisérii z Bayeux v místním muzeu. Skoro 70 metrů dlouhá vyšívaná tkanina zobrazuje invazi Normanů vedených Vilémem Dobyvatelem do Anglie v roce 1066.
5. den
Vesnice Beuvron-en-Auge, přístav Honfleur, návrat domů Po snídani navštívíme jednu z nejkrásnějších vesnic Francie Beuvron-en-Auge. Projdeme se uličkami lemovanými hrázděnými domy, nasajeme poklidnou atmosféru místa a vychutnáme si dopolední kávu. Poslední zastávkou při naší cestě Normandií bude malebný přístav Honfleur. Ten se stal inspirací nejen malíři Claudu Monetovi. Projdeme se přístavem a navštívíme unikátní kostel sv. Kateřiny se samostatně stojící zvonicí. Oběd si vychutnáme v některé z místních restaurací. Poté nás již čeká cesta na letiště a návrat zpět do Prahy.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava po Francii je zajištěna osobními vozy či 9-místnými vany. Průvodce může být zároveň řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ: Dvoulůžkové pokoje v hotelu 2/3* s vlastním sociálním zařízením. K dispozici TV, Wi-fi, ručníky, fén (podle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně na hotelu jsou formou bufetu. Oběd a večeře během programu (cena menu okolo 17 - 25 EUR)
 • VSTUPNÉ: S návštěvou níže uvedených památek, ochutnávek, představení či atrakcí se v programu zájezdu počítá. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.
 • Muzeum vylodění v Arromanches (dospělý 9 EUR), Muzeum bitvy o Normandii v Bayeux (dospělý 8 EUR), Muzeum dělostřelecké baterie v Merville (dospělý 8 EUR), Muzeum tapiserie v Bayeux (dospělý 10 EUR)
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci. Absolvování programu s průvodcem není povinné.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, průvodce výklad ve vinařství překládá. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích.
 • Pořadatelem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 5.10.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Po stopách vylodění do Normandie
Po stopách 2. světové války ...
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.