NORMANDIE - po stopách vylodění

Pro milovníky vojenské historie. Vydejte se s námi po stopách vylodění, připomeňte si události Dne D, navštivte největší americký vojenský hřbitov a řadu interaktivních vojenských muzeí.

Normandie je severním regionem Francie, který je historicky spojen s Kelty, saskými piráty, Vikingy, Anglií i Francií. V moderní historii byla kontinentální Normandie součástí německé okupované zóny Francie, Normanské ostrovy byly v létě 1940 rovněž obsazeny německými silami. Dne 6. června 1944 proběhla v Normandii rozsáhlá invaze známá pod označením den D, které se zúčastnila Británie, Spojené sáty, Kanada, Svobodná Francie a další spojenci.

Naše cesta nás zavede na místa spojená s místy bojů během druhé světové války, ale také do zajímavých přístavů a vesniček. Nebudou chybět ani kulinářské zážitky, neboť Normandie je domovem calvadosu, výborných sýrů a ryb.

Podmínky vstupu: Francie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Francie

termíny
25.05.2022 - 29.05.2022 od 22 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 5 / Velikost skupiny: 8 -15 osob
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 4x ubytování ve 2*/3* hotelu
 • 4x snídaně
 • příruční zavazadlo dle pravidel letecké společnosti
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd/večeře v typické normanské restauraci
 • příplatek za odbavované zavazadlo do 20-23 kg (1800 Kč)
 • vstupné do památek cca 35 EUR
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 3900 Kč
 • doporučené kapesné včetně dopravného, 190 EUR
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Normandie 16
Normandie 05
Normandie 14
Normandie 08
Normandie 13
Normandie
Omana beach
Normandie 03
Normandie 07
Normandie 06
calvados 2
program
1. den
Odlet do Paříže, město Caen - Caenský hrad, opatství, památník války, Muzeum míru Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, odlet do Paříže a přejezd soukromým transferem do Normandie, nejsevernějšího regionu Francie. K večeru se projdeme historickým centrem Caen. Právě v blízkosti tohoto města proběhlo za 2. světové války vylodění spojeneckých vojsk a bitva o Caen. Události vylodění dnes připomíná expozice v Muzeu míru. Uvidíme rovněž pozůstatky jednoho z největších hradů v západní Evropě a dvě slavná opatství Abbaye aux Dammes a Abbaye aux Hommes. Na večeři zamíříme do některé z místních restaurací a jelikož jsme u moře, ochutnáme vyhlášené rybí speciality.
2. den
Most Pegasus Bridge, dělostřelecká baterie Merville a válečné muzeum Po snídani se vypravíme k jednomu z nejznámějších mostů v Normandii k Pegasus Bridge. Původně ocelový most, který se zdvihal při proplouvání větších lodí se stal v roce 1944 dějištěm jedné z nejznámějších britských výsadkových bitev 2. světové války. Následně se přesuneme ke slavné dělostřelecké baterii Merville, jež byla součástí tzv. Atlantického valu. Dnes si můžeme prohlédnout kromě kasemat a úkrytů také transportní letoun C-47. V jedné z kasemat probíhá světelná a zvuková show znázorňující útok na baterii. V dalších uvidíme expozice o baterii, Atlantickém valu a o spojeneckých jednotkách. Jelikož budeme přímo u moře, můžeme se na chvíli projít podél pobřeží případně se vykoupat.
3. den
Městečko Arromanches-les Bains, dělostřelecká baterie Longues-sur-Mer, americký vojenský hřbitov Colleville-sur-Mer, pláž Omaha Beach, mys Pointe du Hoc Po snídani vyrazíme k normandským plážím. Během druhé světové války si je zvolila pro své vylodění spojenecká vojska. V městečku Arromanches-les-Bains navštívíme muzeum vylodění. Nedaleko břehu spatříme pozůstatky umělého přístavu Mulberry. V případě odlivu se lze k některým z betonových bloků dostat suchou nohou. Po obědě nás čeká německá dělostřelecká baterie u vesnice Longues-sur-Mer a největší americký vojenský hřbitov u Colleville-sur-Mer, který se objevil ve známém filmu Zachraňte vojína Ryana. Závěrem dne si vychutnáme výhled na okolní útesy a moře na mysu Pointe du Hoc, jenž patří mezi nejvyšší v této části pobřeží. Skalnatý výběžek mezi plážemi Omaha a Utah se stal klíčovým bodem pro invazi Spojenců v Normandii. Jeho zdolání bylo natolik komplikované, že bylo svěřeno americkým jednotkám Rangers. Na mysu lze navštívit muzeum mapující bitvu o Pointe du Hoc.
4. den
Pláž Utah a D Day Museum, město Bayeux a muzeum bitvy o Normandii, britský vojenský hřbitov, tapisérie z Bayeux Po snídani se přesuneme na pláž Utah, kde se jako první vylodily americké jednotky. V místním D Day muzeu si projdeme celou operaci vylodění, uvidíme rozsáhlou sbírku válečných exponátů a uniforem. Zajímavostí bude zachovaný bombardér B26, který jistě ocení milovníci válečného letectví. Odpoledne navštívíme město Bayeux s monumentální gotickou katedrálou Panny Marie. Bayeux bylo prvním francouzským městem, jež v červnu 1944 osvobodili Spojenci při vylodění v Normandii. Zde také generál de Gaulle pronesl jeden ze svých nejlepších projevů. Zájemci mohou navštívit muzeum bitvy o Normandii a sousední britský vojenský hřbitov. Milovníci umění by měli určitě vidět tapisérii z Bayeux v místním muzeu. Skoro 70 metrů dlouhá vyšívaná tkanina zobrazuje invazi Normanů vedených Vilémem Dobyvatelem do Anglie v roce 1066.
5. den
Vesnice Beuvron-en-Auge, přístav Honfleur, návrat domů Po snídani navštívíme jednu z nejkrásnějších vesnic Francie Beuvron-en-Auge. Projdeme se uličkami lemovanými hrázděnými domy, nasajeme poklidnou atmosféru místa a vychutnáme si dopolední kávu. Poslední zastávkou při naší cestě Normandií bude malebný přístav Honfleur. Ten se stal inspirací nejen malíři Claudu Monetovi. Projdeme se přístavem a navštívíme unikátní kostel sv. Kateřiny se samostatně stojící zvonicí. Oběd si vychutnáme v některé z místních restaurací. Poté nás již čeká cesta na letiště a návrat zpět do Prahy.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava po Francii je zajištěna osobními vozy či 9-místnými vany. Průvodce může být zároveň řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ: Dvoulůžkové pokoje v hotelu 2/3* s vlastním sociálním zařízením. K dispozici TV, Wi-fi, ručníky, fén (podle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně na hotelu jsou formou bufetu. Oběd a večeře během programu (cena menu okolo 17 - 25 EUR)
 • VSTUPNÉ: S návštěvou níže uvedených památek, ochutnávek, představení či atrakcí se v programu zájezdu počítá. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.
 • Muzeum vylodění v Arromanches (dospělý 9 EUR), Muzeum bitvy o Normandii v Bayeux (dospělý 8 EUR), Muzeum dělostřelecké baterie v Merville (dospělý 8 EUR), Muzeum tapiserie v Bayeux (dospělý 10 EUR)
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci. Absolvování programu s průvodcem není povinné.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, průvodce výklad ve vinařství překládá. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích.
 • Pořadatelem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 5.10.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
NORMANDIE - po stopách vylodění
Po stopách 2. světové války ...
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.