Madeira - po stopách věčného jara

Madeira! Ostrov věčného jara, Ostrov květů, Zelená perla či Zelená květinka Atlantiku! Tato poetická pojmenování napovídají, že je ostrov skutečným rájem na zemi! O věčné jaro se stará teplý Golfský proud, díky němuž je na ostrově konstantní teplota okolo 18°C. Nade všechny poklady si místní obyvatelé cení přírodního bohatství a krásy všude kolem!

Hluboko v Atlantském oceánu leží Madeira, ostrov, který povstal před mnoha miliony let z hlubin moře. Oficiálně patří k Portugalsku, Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419, nicméně polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Ostrov je vulkanického původu a díky příznivým podnebným podmínkám ho dnes krášlí bujná vegetace. Horský hřeben ostrova tvoří hory dramatických tvarů, které jsou výzvou pro turisty! V horách i v nížinách, na severu i na jihu, na východě i západě, všude najdeme turistické stezky nebo levády, které jsou celoročním lákadlem pro všechny, kteří mají rádi dovolenou v pohybu. A leden patří k měsícům pro turistiku nejideálnějším. Navíc nemáme v plánu od rána do večera pouze chodit. Chceme i poznávat, degustovat či relaxovat v nádherném prostředí a alespoň na chvíli zapomenou na realitu současné kontinentální Evropy.

Podmínky vstupu: Portugalsko

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Portugalsko

termíny
01.11.2021 - 11.11.2021 od 34 901,- Kč Doprava: vany / Počet dní: 8 / Skupina: 6-14 osob /
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku Praha - Funchal
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 10x ubytování hotelového typu 3* (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství) s bazénem
 • pobytové taxy
 • 10x snídaně
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce může být zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
 • místní dopravu mimo program, lanovku
 • stravování (s výjimkou snídaní), za příplatek lze objednat polopenzi
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (na cenu se informujte v CK)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
IMG 20190723 105945
madeira1
madeira2
madeira3
madeira4
madeira5
madeira
IMG-20190726-WA0008
IMG-20190725-WA0002
IMG-20190723-WA0034
IMG-20190723-WA0019
IMG 20190725 100454
IMG 20190724 084738
madeira6
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer na severní pobřeží, cestou útes Cabo Girão, ubytování a večeře Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přelet na Madeiru, transfer do Porto Moniz, které je vyhlášené přírodními bazény vzniklými sopečnou činností. Cestou zastavíme na útesu Cabo Girão s prosklenou vyhlídkou ve výšce 580 metrů. Madeirskou večeři si dopřejeme v některé z restaurací v blízkosti našeho ubytování.
2. den
Západní Madeira - Leváda Ribeira da Janela, koupání v lávových jezírcích v Porto Moniz Madeiru začneme poznávat na západě, kam míří méně turistů a kde život plyne pomaleji. Po snídani zamíříme do vnitrozemí a začneme se seznamovat s důmyslným zavlažovacím systémem levád, který svádí vodu do městeček a vesnic a jejichž síť tvoří více než 2000 kilometrů kanálů. My se vydáme podél levády RIBEIRA DA JANELA, která je krásnou, ale málo navštěvovanou levádou. Projdeme celkem 10 tunelů tam i zpět, přičemž nejdelší tunel měří 1200 m a půjdeme jím téměř 30 minut (v tunelu vodní sprška). Celkem max 7 hodin. Protože se budeme vracet stejnou cestou zpět, lze cestu podle levády kdykoliv ukončit, jít zpět a počkat na ostatní v místním baru. Cestou zpět zastavíme v Ribeira da Janela na tmavé pláži s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři. Den zakončíme koupáním v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě ubytování v Porto Moniz.
3. den
Západní Madeira - sestup z Prazeres do Paúl do Mar, leváda Pedegral - Ponta do Pargo, nejzápadnější bod s majákem, pobřeží Fajã da Quebrada Nova Po snídani zamíříme přes hory do malebné vesničky Prazeres, která získala svůj název podle místní kapličky zasvěcené Panně Marii z Prazeres. Vesnička je posazená na obrovské terase, je obklopená zemědělskou krajinou, v jejím okolí je řada cest a stezek. My jednou z nich sestoupíme do malého přístavu Paúl do Mar, kde se občerstvíme a vychutnáme si pohledy na azurově modrou vodu oceánu. Po krátkém přejezdu se vydáme podél příjemné levády PEDEGRAL - PONTA PARGO (10,5 km / 3-4 hod., max nadm.výška 631 m, min nadm. výška 398 m), která nás nejprve povede borovým lesem, poté zemědělskou krajinou s úchvatnými výhledy. Následuje přejezd k majáku z roku 1922, kde se nachází nejzápadnější bod Madeiry. Z útesu ve výšce 290 metrů nad mořem se nám naskytnou impozantní výhledy na oceán. Na závěr za pěkného počasí sjedeme k oceánu lanovkou, jejímž prvotním účelem bylo usnadnit zemědělcům přístup na pole v pobřežní oblasti Fajã da Quebrada Nova. Následuje dojezd na ubytování.
4. den
Vnitrozemí Madeiry - Vavřínový les Fanal, leváda Do Risco a 25 Fontes, náhorní plošina Paúl da Serra, přírodní bazény v Seixal či Porto Moniz Nejtypičtějším porostem ostrova je Laurisilva či Madeirský les, jak se také vavřínovému lesu přezdívá. Od roku 1999 je na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Mezi starými vavříny se projdeme v oblasti Fanal (30 min). Poté následuje krátký přejezd a dvě z nejvíce navštěvovaných levád. Sestoupíme do samoty Rabacal a vydáme se podél levády Do Risco k vodopádu Risco, poté podél levády 25 Fontes. Stejnou cestou se budeme vracet zpátky s možností projít 800 m dlouhým tunelem (11 km / 3-4 hod., max nadm. výška 1286 m , min nadm. výška 976 m). Následuje přejezd náhorní plošinou Paúl da Serra, která svým vzezřením, i podnebím, připomíná skotskou vysočinu, dojedeme k průsmyku Encumeada (1007 m), kde se občerstvíme madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím. Při cestě po pobřeží zastavíme ve vesničce Seixal, kde se nachází několik přírodních bazénů, vzniklých sopečnou činností. Dojezd do Porto Moniz.
5. den
Severní Madeira - São Vicente, São Cristovão, Porto Cruz, koupání Ráno se vydáme podél severního pobřeží. V São Vicente najdeme kostel Do São Vicente z 16. století a tradiční madeirský hřbitov. Následovat bude průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty, pobřežní procházka z Arco de São Jorge do São Cristovão (1,8 km / 60 min) a odpočinek v hospůdce s výhledem na oceán. Nevynecháme ani vyhlídku na Orlí skálu, která se tyčí nad městečkem Porto da Cruz a degustaci rumu. Odpoledne koupání. Dojezd do Funchalu.
6. den
Poznáváme Funchal Den zahájíme na tržišti ve FUNCHALU, zavítáme k budově bývalého Františkánského kláštera a katedrále Sé. Vyjedeme do MONTE (600 m n.m.), kde se podíváme do kostela, kde odpočítáv poslední rakousko-uherský císař Karel I. Habsburský, který byl zároveň posledním českým králem. Navštívíme botanickou zahradu.
7. den
Jižní Madeira - Curral das Freiras, Câmara de Lobos, leváda Dos Piornais Ráno se vydáme do Údolí jeptišek (Curral das Freiras), které se nachází nedaleko Funchalu. Cestou se zastavíme na vyhlídce Pico dos Barcelos, odkud je vidět na celý Funchal, úzkými serpentinami budeme stoupat do kopců. Vystoupáme na Eira do Serrado (1095 m.n.m.), ze které za příznivého počasí uvidíme malou vesničku schovanou na dně údolí a velkolepou přírodní scenérii. Do vesničky zajedeme na ochutnávku kaštanového likéru, sladkých košíčků queijadas a dalších dobrot. Poté přejedeme na jižní pobřeží, navštívíme vinařství a budeme degustovat vyhlášené madeirské víno. Oběd si dopřejeme v malebném přístavu s barevnými loďkami v Câmara de Lobos. Ochutnáme hovězí špíz espetada či hlubinnou rybu espada s banánem? Odpoledne procházka podél levády DOS PIORNAIS, která prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky (60 min). Individuálně možnost strávit podvečer v centru hlavního města Madeiry, Funchalu.
8. den
Nejvyšší vrcholy Madeiry - Pico do Arieiro (1818 m) a Pico Ruivo (1862 m) Dnes zamíříme do nejvyšších hor, naším cílem bude „střecha Madeiry“. Cestou zastavíme u velkého památníku Terreiro de Luta a přes Poiso vyjedeme na třetí nejvyšší horu ostrova, Pico do Arieiro (1818 m.n.m.). Odtud nás již bude čekat túra na Pico Ruivo (1862 m.n.m.), která nás bude stát spoustu sil, ale výhledy po cestě nám zůstanou v paměti roky (1 cesta = 5,3 km / 2-4 hod., max nadm. výška 1861 m.n.m., min. nadm. výška 1542 m.n.m.). Během putování půjdeme skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova Pico das Torres (1847 m.n.m.), projdeme místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdeme až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo. Cesta bude vzhledem k převýšení poměrně náročná, během jedné cesty nastoupáme a sestoupáme 586 výškových metrů). Méně náročnou variantou je přejezd autem na vyhlídku Achada do Teixeira (1592 m.n.m.) na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horu (1 hod chůze). U chaty pod Pico Ruivo se sejdeme a společně vystoupáme na nejvyšší horu (20 minut), ze které se nám naskytnou zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí, na severní i jižní straně spatříme Atlantik. Na vrcholu budeme po poledni, kdy se k nám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova. Následuje návrat na vyhlídku Achada do Teixeira. Celá trasa měří 7.6 km / 3-5 hodin, převýšení. Při zpáteční cestě do Funchalu zastavíme ve vesnici SANTANA, kde si prohlédneme typické domky se slaměnou střechou. Mnoho turistů sem jezdí i za výbornou domácí kuchyní. Ochutnáme výbornou sopa de triga (pšeničnou polévku)?
9. den
Východní Madeira - Ponta de São Lourenço, Prainha pláž Ráno přejedeme do nejvýchodnější oblasti Ponta de São Lourenço. Jedná se o dlouhý úzký poloostrov, který se od zbytku Madeiry odlišuje tím, že je velmi suchý, vegetace je zde chudá a vítr tu fouká prakticky 24 hodin denně. Túry v této vyprahlé oblasti jsou nenáročné a vhodné i pro méně zkušené turisty. My zde podnikneme lehkou túru s výhledy na příkré útesy a divoký oceán, který bičuje pobřeží. Budeme procházet po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, dojdeme k farmě Casa do Sardinha, zájemci si případně vystoupí na kopec nad farmou. Cesta k vyhlídce 2 hod chůze, 3.6 km, převýšení 220 m, to samé zpět. Odpoledne možnost koupání na přírodní pláži s černým pískem PRAINHA.
10. den
Východní Madeira - Leváda Do Caniçal, vyhlídka Pico do Facho, koupání Po snídani odjezd na východ ostrova, vydáme se podél levády DO CANIÇAL, která se vide úbočím z vesničky Maroços. Úzké údolí se postupně rozevírá v široké, naskytnou se nám výhledy na malá políčka i Machico s Atlantikem v pozadí (3,5 hod nebo méně, možnost zkrácení). V Caniçalu možnost koupání.
11. den
Odlet do ČR. Transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Předpokládaný přímý let Praha - Funchal a zpět se společností Smartwings, na ostrově transfery dle programu mikrobusem nebo vanem.
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytování hotelového typu 3*, dvoulůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením. Ubytování budeme v Porto Moniz a Funchal.
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu. Oběd během programu (nákup v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvení , restauraci apod.). Večeře v restauraci nebo nákup v místních obchodě. Večeře lze doobjednat v hotelu za příplatek. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Cca 50 € (např. degustace madeirských vín 10 €, Tropická zahrada ve Funchalu 12,50 €, bazény Porto Moniz 2 €, lanovka ve Funchalu ...), jízda na saních ve čtvrti Monte stojí 35 € za 2 osoby.
důležité informace
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi přírodu, pohodu a pohodovou turistiku v kombinaci s poznáváním. Na zdolání plánovaných túr je dostatek času, navíc dle zkušeností se lze v malé skupině dobře vzájemně přizpůsobit. Je možnost zkrácené varianty túr.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Počet účastníků: 6-8 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 5.5.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Madeira - po stopách věčného jara
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.