Gran Canaria - pobytově poznávací zájezd (6 výletů, polopenze) s možností prodloužení

Pláže a bazén, horské vesničky a procházky, historie a výborná kuchyně

Prožijte adventní čas v příjemném prostředí ostrova Gran Canaria. Tento ostrov je ideální destinace s pestrou přírodou, krásnými plážemi a slunečným počasím. Průměrná denní maxima jsou v listopadu 24 °C, tedy jako u nás v létě, v prosinci 22 °C. V době adventu jsou města i vesničky krásně vyzdobené, všude vládne pohodová a příjemná přímořská atmosféra. My se během našich výletů po ostrově dostaneme do horských vesniček, přístavů i hlavního města ostrova Las Palmas. Uvidíme nádhernou přírodu, bizarní skalní formace, společenstvo borovicových lesů, divoké skalnaté pobřeží, kostelíky i místní architekturu, ochutnáme výbornou kuchyni.

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 4* S POLOPENZÍ je možno PRODLOUŽIT o čtyři "koupací dny". Po celou dobu budeme ubytováni na jednom místě na jihu ostrova, odkud podnikneme šest výletů během nichž poznáme různé kouty ostrova.

Podmínky vstupu: Španělsko - Kanárské ostrovy.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Španělsko - Kanárské ostrovy.

termíny
27.11.2021 - 04.12.2021 od 34 701,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 8 / Velikost skupiny: 8 osob / Možnost prodloužení do 8.12.2021
27.11.2021 - 08.12.2021 od 39 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 12
cena zahrnuje
 • zpáteční letenka vč. letištních tax a transfer do hotelu / na letiště
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg (dle pravidel letecké společnosti
 • transfer po celou dobu zájezdu (vč. pohonných hmot a parkovného)
 • 7x ubytování v hotelu 4* ve standardních dvoulůžkových pokojích vč. pobytových tax
 • stravování polopenze (snídaně, večeře)
 • česky hovořící delegát, průvodce po celou dobu zájezdu (průvodce může být zároveň řidičem)
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře
cena nezahrnuje
 • místní dopravu mimo program
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (informujte se v CK)
 • příplatek za prodloužený pobyt o čtyři dny (5 200 Kč/os.)
 • vstupné
 • cestovní pojištění za příplatek 490 – 980 Kč dle výběru
Fotogalerie zájezdu
Gran Canaria
GC5
GC11
GC9
gc16
GC4
GC3
GC1
gc15
GC2
GC14
GC6
GC13
GC10
program
1. den
Odlet z ČR, přílet na Gran Canaria, transfer na ubytování Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přelet na ostrov Gran Canaria, transfer na ubytování, individuální volno, večeře.
2. den
Dopoledne volno k odpočinku a koupání, odpoledne - Pico y Caldera de Bandama, Arucas, Firgas, Teror Odpolední výlet zahájíme přejezdem vinařské oblasti El Monte a výhledem z PICO DE BANDAMA (575 m n.m.), odkud lze vidět pobřeží ostrova s hlavním městem Las Palmas a 200 m hluboký a 1 km široký kráter CALDERA DE BANDAMA. Následuje přejezd do třetího největšího města ostrova, do ARUCAS, jehož největší zajímavostí je neogotická stavba velkého černého kostela San Juan Batista s přilehlými tropickými zahradami. Město leží na úpatí kopců s banánovníky a cukrovou třtinou, je domovem kanárského rumu, který ochutnáme v místní velkopalírně. Ve FIRGAS si prohlédneme "Paseo de Canarias", terasovité fontány, kterými voda stéká v kaskádách dolů. V nejdůležitějším poutním místě ostrova, v TERORU, nás uchvátí unikátní architektura v historickém centru - měšťanské domy s dřevěnými balkóny. K večeru návrat na hotel a večeři.
3. den
Pico de las Nieves (1949 m n.m.), Roque Nublo (1813 m n.m.), městečka San Bartolomé a Fataga V ranních hodinách vyjedeme do hor, a to až na PICO DE LAS NIEVES, nejvyšší horu ostrova. Poté nás bude čekat pěší výlet k úpatí ROQUE NUBLO (doba chůze max 2 hodiny, převýšení 200 m, celková délka 2,5 km), který působí jako z jiného světa. Čedičová skála je druhým nejvyšším vrcholem ostrova a tyčí se nad holou plošinou jako varovný prst. Cestou zpět si prohlédneme malebné městečko SAN BARTOLOMÉ, palmovou oázu s vodním mlýnem a městečko FATAGA. Během výletu bude možnost poobědvat v některé z místních restaurací. Návrat na hotel v odpoledních hodinách.
4. den
Dopoledne volno k odpočinku a koupání, odpoledne - lodní výlet do Puerto de Mogán, písečné duny v Maspalomas Odpolední výlet zahájíme přejezdem do přístavu Arguineguín či Puerto Rico, odkud v závislosti na lodním řádu přeplujeme do malebného městečka PUERTO DE MOGÁN, které je nazýváno "kanárskými Benátkami". V tomto městečku se specifickou architekturou a nízkými domky postavenými kolem vodních kanálů ztrávíme odpoledne (možnost koupání na místní pláži, pozdního oběda či nákupů). Na západ slunce se přesuneme do DUNAS DE MASPALOMAS. Zdejší duny vznikly díky písku, jež sem vítr přinesl ze Sahary. Návrat na hotel ve večerních hodinách.
5. den
Půldenní výlet do hlavního města Las Palmas, odpoledne volno k odpočinku a koupání Ráno přejezd do hlavního města Las Palmas, prohlídka historické čtvrti Vegueta včetně Muzea Kryštofa Kolumba a katedrály Santa Ana. Přejezd na pláže Las Canteras, oběd a návrat na hotel v časných odpoledních hodinách - volno k odpočinku a koupání.
6. den
Celodenní výlet do vnitrozemí - Roque Bentayga, Tejeda, Tamadaba, Artenara, Santa Lucía Po snídani se vydáme do centra ostrova po klikaté horské silnici s neustále se měnícími novými výhledy k obrovskému čedičovému monumentu ROQUE BENTAYGA. Poté přejedeme do horského městečka TEJEDA ve výšce 1050 metrů, které leží na příkrém svahu nad hlubokou propastí kaňonu. Městečko je vyhlášeno mandlovými sušenkami, které zde ochutnáme. Následuje přejezd do přírodního parku TAMADABA (bisferická rezervace UNESCO), který je tvořen pohádkovými borovicovými lesy, závratnými útesy a drsným, nepřístupným pobřežím. Ve městě ARTENARA navštívíme typické jeskynní domy a v SANTA LUCIA nás okouzlí nabílené domečky a množství palem. Návrat v odpoledních hodinách.
7. den
Celodenní výlet na severozápad - Cenobio de Valerón, Gáldar, Puerto de las Nieves, Los Azlejos Po snídani přejedeme na sever ostrova do oblasti, kde se nachází síť asi 500 jeskyní, které jsou zasazeny do příkrých stěn roklí. My navštívíme CENOBIO DE VALERÓN. Ve městě GÁLDAR, které bylo hlavním městem jednoho ze starokanárských království, uvidíme nejstarší dračí strom na ostrově a dle zájmu navštívíme archeologický park Cueva Pintada. V PUERTO DE LAS NIEVES bude možnost poobědvat nebo ochutnat zdě vypěstované produkty (mango, kávu, avokádo, papáju). Poté bude cesta pokračovat podél východního skalnatého pobřeží s plážemi a malými zátokami. Ve městě LA ALDEA DE SAN NICOLÁS uvidíme kamenné a hliněné domy ze 17. - 18. století, v oblasti LOS AZULEJOS barevnou krajinu vytvořenou přirozeným způsobem díky kombinaci různých typů hornin. Návrat na hotel, večere.
8. den
Dopoledne volno k odpočinku a koupání, transfer na letiště, návrat do ČR. // Prodloužení zájezdu o pobytový den. Snídaně, dopoledne volno k odpočinku a koupání, transfer na letiště, návrat do ČR (Pokud dojde ke změně letového řádu, může dojít ke změně tohoto programu). // Možnost prodloužení zájezdu do 8.12.2021
9. den
Prodloužení zájezdu o pobytový den. Volno k odpočinku a koupání.
10. den
Prodloužení zájezdu o pobytový den. Volno k odpočinku a koupání.
11. den
Prodloužení zájezdu o pobytový den. Volno k odpočinku a koupání.
12. den
Dopoledne volno k odpočinku a koupání, transfer na letiště, návrat do ČR Snídaně, dopoledne volno k odpočinku a koupání, transfer na letiště, návrat do ČR (Pokud dojde ke změně letového řádu, může dojít ke změně tohoto programu).
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Cesta z letiště do hotelu a zpět na letiště zajištěna hotelovým transferem. Po ostrově se budeme pohybovat vozem, průvodce může být zároveň řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ: Hotelového typu 4*, standardní dvoulůžkové pokoje, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v prostoru recepce, restaurace, bufet, bar, 2 bazény pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný), dětský bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky.
 • STRAVOVÁNÍ: Polopenze (snídaně a večeře). Obědy budeme řešit individuálně během našich výletů (restaurace, rychlé občerstvení atd.)
 • VSTUPNÉ: Vstupné do míst během programů si každý hradí individuálně z vlastních zdrojů. Orientační ceny z roku 2020: plavba lodí do Puerto de Mogán 16 €, Muzeum Kryštofa Kolumba 4 €, Katedrála Sv. Ana v Las Palmas 3 €, Cenobio de Valerón 3 €.
důležité informace
 • GARANCE MALÉ SKUPINY, v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • Zájezd je určen pro všechny, kteří mají rádi pohodové procházky, koupání a poznávání. Program je uzpůsoben tak, aby bylo možné téměř denně se vykoupat v hotelovém komplexu.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, na degustaci průvodce výklad překládá.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 4.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová (termín 27.-8.12.2021), Vladimíra Svitáková (termín 4.12.-11.12.2021).
 • Datum zveřejnění zájezdu: 14.9.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Gran Canaria - pobytově poznávací zájezd (6 výletů, polopenze) s možností prodloužení
Krásné pláže a příroda, slunné počasí
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.