Skotsko - po stopách skotské whisky do Highlands a Speyside

Malebná Vysočina, klidný venkov, vyhlášené palírny whisky, hrady a jezera, technické unikáty, přímořská letoviska.

Skotsko je země vzrušující historie, tajemných legend, divokých údolí, hor a jezer, je to krajina vřesovišť, mlhy, tartanu a whisky. V západní části Highlands mají whisky příchuť rašeliny a slanosti, čím východněji jedete, tím je whisky jemnější. Whisky z oblasti Speyside se vyznačují květinovými a medovými tóny, někdy jemnou příchutí rašeliny. Charakteristické jsou pro ni dva extrémy: jemnost (např. The Glenlivet) a výrazný typ sherry. Většina zde vyrobených whisky se dnes používá pro výrobu míchaných whisky. Zdejší atmosféra je naopakovatelná a my vám nabízíme možnost procestovat s námi Vysočinu a navštívit několik ikonických palíren skotské sladové whisky. Byly vybrány tak, abyste mohli degustovat a porovnat i rozdíly mezi jednotlivými lokalitami. Zájezd je určen nejen pro milovníky whisky, ale i pro ty, kteří chtějí procestovat část Skotska v pohodovém tempu.

Více o Skotsku najdete na našem BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Velká Británie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Velká Británie

Ceny letenek jsou pohyblivé, cena zájezdu zde uvedená se proto může kdykoliv změnit. Konečná cena bude potvrzena před uzavřením Smlouvy o zájezdu.ny letenek jsou pohyblivé, ceny zájezdů zde uvedené se proto mohou kdykoli změnit. Konečná cena bude potvrzena při objednávce zájezdu.

termíny
31.05.2022 - 04.06.2022 od 26 501,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 5 / Velikost skupiny: 4 - 8 osob
cena zahrnuje
 • GARANCE MALÉ SKUPINY
 • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
 • zavazadlo příruční do 8 -12 kg (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností (vč. koleček a rukojeti)
 • 4x ubytování hotelového typu 3* (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství)
 • pobytové taxy
 • 4x snídaně
 • transfer po celou dobu zájezdu (vč. PHM, parkovného, dálničních poplatků)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • elektronické informační materiály
 • 100% pojištění proti úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd/večeře v typické restauraci
 • vstupné do památek, muzeí a degustace whisky
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 5200 Kč
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, příplatek 1800 Kč
 • doporučené kapesné £120,00 + vstupy £120,00
 • £1 (Great British Pound, libra) = cca 30 Kč
Fotogalerie zájezdu
tasting-of-original-scottish-cheese-and-whisky-plate-with-scottish-picture-id1200949190
paps-of-jura-from-islay-scotland-in-december-picture-id893517340
P6200089.JPG
nature-4715309 340
highlands-and-islands-1629079 340
senior-man-looking-at-field-with-sheep-picture-id1127337859
wooden-whisky-barrels-picture-id117316159
sheep-2543349 340
scotland-4991509 340
program
1. den
Odlet z Prahy do Edinburghu, technická památka Falkirk Wheel, palírna Tullibardine Odlet z Prahy do Edinburghu, přejezd k nejslavnější skotské technické památce Falkirk Wheel, lodnímu výtahu z počátku 21.století, který byl vybudován na soustavě vodních kanálů Forth a Clyde. Pokud nám čas dovolí, tuto památku nakrátko navštívíme. Poté se vydáme směrem na Highlands (skotská Vysočina) a první degustaci skotské whisky zahájíme v destilerii Tullibardine, jejíž historie sahá až do 15. století. Ubytováni budeme v okolí města Perth, které je obklopeno krásnou a úrodnou krajinou.
2. den
Palírna Blair Athol ve městě Pitlochry, Hrad Blair se zahradami, palírna Dalwhinnie Po snídani se vydáme do dobře projektované a krásně udržované palírny Blair Athol, která patří k nejfotogeničtějších palírnám jižní části Highlands. Pochází z roku 1798 a pálí sladovou whisky, která je v obchodech prakticky nedostupná. Městečko Pitlochry, ve kterém se palírna nachází, proslavila královna Viktorie, když o něm prohlásila, že je jedním z nejkrásnějších letovisek v Evropě. I my si městečka nakrátko užijeme. Poté bude následovat krátký přejezd na Hrad Blair, který místní vévoda přeměnil v krásný georgiánský zámek s rozsáhlými zahradami, kde rostou jedny z nejvyšších stromů Velké Británie. Zajímavostí je, že Vévoda z Athollu je také jediným občanem Velké Británie, který má dodnes právo vlastnit soukromou armádu. Poté budeme pokračovat do jedné z nejvýše položených palíren ve Skotsku – Dalwhinnie Distillery, kde ochutnáme místní single malt, tentokrát s čokoládou vyráběnou v místě. Po degustaci přejedeme do Invernessu, hlavního města skotských Highlands.
3. den
Palírna Glen Ord, srdce výroby whisky Speyside - bednářství Speyside Cooperage, palírna Glenfiddich Dopoledne nás bude čekat prohlídka jedné z nejstarších skotských palíren, Glen Ord, během níž okusíte whisky, kterou jinde v Evropě neseženete, a to přímo ze sudů. Po degustaci přejedeme do oblasti Speyside, která je všeobecně uznávána jako srdce výroby whisky, je domovem přinejmenším poloviny sladových palíren ve Skotsku. Na oběd se zastavíme ve starém rybářském přístavu Nairn a ochutnáme třeba tradiční Seafood Chowder, rybí polévku s mušlemi a různými druhy rybího masa. Následovat bude prohlídka vyhlášeného skotské bednářství, kde se vyrábí a opravují sudy. Poté se již přesuneme do hlavního města whisky, Dufftownu, a navštívíme vyhlášenou Glenfiddich Distillery. Průvodce nás provede palírnou této rodinné firmy, projdeme celý proces výroby od zpracování ječmene až po destilaci v typických měděných přístrojích. Navštívíme také skladiště s uloženými sudy pro výrobu slavné patnáctileté Glenfiddich Solera Reserva a prohlídku zakončíme degustací čtyř vzorků. Ubytujeme se v srdci vyhlášené oblasti.
4. den
Palírna The Glenlivet, Hrad Braemar, přímořské letovisko St.Andrews, Forth Rail Bridge (UNESCO) Po snídani zamíříme do nejslavnějšího skotského údolí, kde se vyrábí whisky, do údolí řeky Livet. Zde okusíme skotskou legendu, The Glenlivet. Poté nás bude čekat cesta na jih přes Národní park Cairngorms, budeme projíždět oblastí, kde leží letní sídlo britské královské rodiny, Balmoral. My se zastavíme ve vesnici Braemar, které vévodí Braemar Castle. Odpoledne přijedeme do slavného letoviska a přímořského městečka St. Andrews. V tomto ráji golfistů a studentů místní univerzity se projdeme ke zřícenině hradu či k ruinám kláštera a načerpáme místní atmosféru.V podvečer budeme projíždět kolem slavného železničního mostu Forth Rail Bridge (UNESCO) z roku 1890, vedoucí přes záliv Firth of Forth. Ubytujeme se v blízkosti letiště.
5. den
Edinburgh - historické centrum, odlet do ČR Dopoledne strávíme v historickém centru Edinburghu, projdeme se po Královské míli, středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem Edinburgh Castle a zámkem Holyrood Palace. Odpoledne přejezd na letiště, odlet do ČR.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava je zajištěna 9-místnými vany, maximální obsazenost 7+1..
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v hotýlcích či soukromí typu Bed & Breakfast, minimální standard 3*, dvoulůžkové pokoje. K dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu či na BB ubytování. S ohledem na program přes den vystačíme s jídlem nakoupeným v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvením či posezení v některé z místních restaurací. Totéž platí pro večeři. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Vstupenky budou zajištěny během programu. Celkové vstupné do historických objektů a degustace v palírnách £120 (ceny roku 2020). Vstupenky budou zajištěny během programu. £1 (Great British Pound, libra) = cca 30 Kč
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, průvodce výklad v některých palírnách překládá, někde vám podá český výklad po prohlídce. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o., průvodce Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 26.1.2022
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Skotsko - po stopách skotské whisky do Highlands a Speyside
Po stopách skotské whisky
BlairAthol, Dalwhinnie, GlenOrd, Glenfiddich, Glenlivet, Tullibardine
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.