ISLAND - fotografická cesta snů za polární září

Cesta po Zlatém okruhu, hora Kirkjufell, loď duchů v Akranes, vrak letadla Douglas DC-3, Reynisfjara Beach, vodopády Barnafossar a Hraunafoss, velrybí safari, hlavní město Reykjavík

 

PŘIPRAVUJEME NA ROK 2023 !!!

Island – ostrov věčného ledu, ohně a nespoutaných vodních toků fascinuje cestovatele, fotografy a dobrodruhy z celého světa. Nejvíce lidí sem z pochopitelných důvodů zavítá v letních měsících. Nicméně poloha ostrova těsně pod polárním kruhem na styku dvou litosférických desek z něj dělá ideální destinaci pro zimní výlety a pozorování polární záře. Krajina je zde téměř bez stromů s nespočtem vodopádů, lávovými poli zakrytými nevysokou sněhovou pokrývkou, nebývalými přírodními scenériemi, jež nadchnou nejednoho fotografa a co víc, na přelomu února a března bývá často velmi silná sluneční aktivita, a tak je pravděpodobné, že uvidíme i magickou a uhrančivou polární záři. Během putování jižním Islandem nevynecháme nic ze zdejších přírodních skvostů, které jsou běžně dostupné i v zimě. Těšit se můžete na hlavní město Reykjavík, Þingvellir – místo, kde se setkává severoamerická a euroasijská litosférická deska, vodopády Gullfoss, Seljalandsfoss, Barnafossar a Hraunafoss, oblast světoznámých gejzírů, vrak letadla, plavbu za velrybami a delfíny, sopečný kráter Grábrók, čedičové skály nebo také Kirkjufell, jeden z nejfotografovanějších kopců na Islandu.

Zájezd vedený zkušeným průvodcem, profesionálním fotografem a lektorem fotografických kurzů bude organizován jako fotografický workshop, na němž si na své přijdou začínající i zkušení fotografové. Lektor vás naučí ovládat váš fotoaparát a předá své praktické zkušenosti s nastavováním fotoaparátu při fotografování různých scén. Večer po západu slunce posedíme nad nafocenými snímky a budeme diskutovat o tom, co se nám povedlo a co bychom mohli příště udělat lépe.

Více o Islandu najdete na našem BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Island

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Island

termíny
01.01.2023 - 31.12.2023 od 0,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 6 / Skupina: 3 - 7 osob Předpokládaná cena: 44 901 Kč
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku včetně palivových příplatků
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného)
 • 5x ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích v apartmánech
 • pobytové taxy
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň lektorem i řidičem
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • zavazadlo 20-23 kg za příplatek (1800 Kč)
 • stravování
 • vstupné na velrybí safari, vstupné do termálních lázní a další vstupy nad rámec programu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cenu sdělíme na dotaz)
 • kapesné
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
IMG-20201022-WA0020
IMG-20201024-WA0000
IMG-20201022-WA0027
IMG-20201024-WA0007
IMG-20201024-WA0002
isl 008 long
program
1. den
Přelet na Island a přesun na ubytování První den je vyhrazen přeletu na Island, vyzvednutí objednaného auta a přesunu na ubytování do oblasti Eyrarbakki (3 noci), která se nachází na jižním pobřeží Islandu.
2. den
Zlatý okruh - Þingvellir, Gullfoss , Geysir Dnes budeme fotit tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Budou to místa v národním parku Þingvellir, který byl vytvořen sopečnou činností. Je to místo, kde se od sebe oddalují kontinentální desky, Severoamerická a Euroasijská. Dále zamíříme ke gigantickému vodopádu Gullfoss a do geotermální oblasti Haukadalur, kde hlavním gejzírem je Stóri Geysir, po kterém se jmenují další gejzíry na světě. Může tryskat až 60 metrů vysoko, avšak k erupcím dochází zřídka. Vyfotíme si však jeho menšího bratra, Strokkur Geysir, který je velmi působivý.
3. den
Reynisfjara Beach, vrak letadla Douglas DC-3, Seljalandsfoss Dnes nás čeká nejkrásnější, avšak nejnebezpečnější pláž Islandu, Reynisfjara s čedičovými prismaty a jeskyní Hálsanefshellir a skalisky Reynisdrangar. Dalším objektem našich fotoaparátů bude tajemný vrak letadla Douglas DC-3, ke kterému se vydáme pěšky z parkoviště. Na jižním pobřeží se nachází i jeden z nejfotogeničtějších islandských vodopádů, Seljalandsfoss.
4. den
Barnafossar a Hraunafoss, Stóra Grábrók, Kirkjufell Průjezd kolem Reykjavíku ke dvěma krásným vodopádům na řece Hvítá, Barnafossar a Hraunafoss. Následuje krátký a pohodový výstup na lem ikonického sopečného kráteru Stóra Grábrók, odkud se naskytne výhled na islandskou krajinu. Poté dojezd do Grundarfjörður. Podle podmínek fotografování při západu slunce a snad i polární záře v okolí, se vydáme k hoře Kirkjufell, jedné z nejfotografovanějších na Islandu.Její krása tvořila panorama šesté a sedmé série kultovní ságy Hra o trůny a je skutečnou ozdobou poloostrova Snæfellsnes, který inspiroval Julese Verna k napsání Cesty do středu země.
5. den
Velrybí safari, loď duchů v Akranes, Reykjavík Dnes nás bude čekat v závislosti na podmínkách velrybí safari. Při troše štěstí bychom měli vidět delfíny a snad i plejtváky nebo keporkaky. Také si vyfotíme legendární loď duchů v Akranes. Na závěr naší cesty nás bude čekat Reykjavík. Vypravíme se na večerní a noční focení města, které je zárověň nejsevernějším a nejzápadnějším hlavním městem Evropy. Budeme překvapeni, co všechno nám může nabídnout.
6. den
Odlet a návrat do ČR Velmi brzy ráno se přesuneme na letiště. Bude následovat přelet do pevninské Evropy a návrat domů.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Let je naplánován s islandskou leteckou společností Islandair z Berlína a zpět do Berlína. Na letiště do Německa zajistíme svoz mezi Prahou a Berlínem. Zároveň si vyhrazujeme právo na změnu letecké společnosti. Po Islandu se budeme pohybovat autem či vanem (v závislosti na velikosti skupiny), budeme využívat pouze silnic první a druhé třídy. Vnitrozemí ostrova bývá v zimním období nepřístupné.
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme tři noci ve 2-4 lůžkových pokojích moderně zařízených apartmánech s kuchyní a sociálním zařízením. Sociální zařízení je k dispozici pro více pokojů. Na ubytování je k dispozici wifi. Čtvrtou a pátou noc budeme ubytováni v hostelových či apartmánových pokojích (2-4 lůžkových), 1x v oblasti Grundarfjörður, 1x v Reykjavíku.
 • STRAVOVÁNÍ: Na ubytování je k dispozici plně vybavená kuchyňka. Vařit si budeme z vlastních dovezených nebo dokoupených zásob. Ceny v supermarketech i restauracích na Islandu jsou většinou 1,5 - 2x vyšší než u nás. Možnost dokoupení základních potravin bude po domluvě s průvodcem každý den.
 • VSTUPNÉ: Cena zájezdu nezahrnuje vstupné. Během programu se bude možné účastnit velrybího safari a dále koupelí v termálních bazénech, v Reykjavíku případně prohlídky některého z muzeí.
důležité informace
 • NÁROČNOST ZÁJEZDU: Na přelomu února a března bývá na Islandu chladno, často sněží a fouká chladný vítr. Stejně tak je nutné počítat během plavby na moři s vlnami. Doporučujeme vzít s sebou teplé, neprofukavé a nepromokavé oblečení. Autem vždy dojedeme co nejblíže k vybraným fotografickým lokalitám, přesto je nutné počítat s tím, že každý den ujdeme do cca 10 km členitým zasněženým terénem a budeme se potýkat s větrem a nízkými teplotami. Doporučujeme proto pevné a teplé spolehlivé boty a pláštěnku nebo pončo. Nezapomeňte na doklady a cestovní zdravotní pojištění a dostatečnou hotovost v € (pro výměnu islandských korun). V obchodech se dá platit kartou. Zdržíme-li se na fotografických lokalitách do tmy, oceníte baterku nebo čelovku.
 • DOPORUČENÁ FOTOGRAFICKÁ VÝBAVA: Fotoaparát s dostatkem nabitých baterek, nabíječku a paměťové karty. Pokud vlastníte zrcadlovku s výměnnými objektivy, bude se vám hodit nějaké širší ohnisko (např. 17 – 50 mm), ale oceníte i telezoom (např. 70 – 200 mm a delší). Dále doporučujeme přibalit čištění fotografické optiky. Fotografickou techniku uložte do kvalitních transportních pouzder, případně batohu. Stativ je nutností při snímání ranních a večerních scén a polární záře. Vyplatí se nafocené v mnohém unikátní a vzácné snímky průběžně zálohovat. Pokud máte vlastní notebook, můžete si ho vzít s sebou. Lektor vám ochotně poradí, jak rychle a efektivně třídit a zálohovat nafocené snímky v programu Zoner Photo Studio X.
 • Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Občané České republiky mohou na Island cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • GARANCE MALÉ SKUPINY (minimální počet jsou 2 osoby), v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce a lektor - David Hainall.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 2.1.2022
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
ISLAND - fotografická cesta snů za polární září
cesta snů za polární září
cesta snů za polární září
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.