Známou i neznámou Bretaní

Vydejte se s námi poznat známé i méně známé tváře Bretaně. Navštivte přístavní města, kamenné vesničky, farmu ústřic i pozůstatky dávných civilizací. Skvělá bretaňská gastronomie nebude chybět.

Nejzápadnější část Francie je opředena mystikou a tajuplnými keltskými památkami. Po celém regionu se nacházejí dolmeny a menhiry, v mnoha městečkách dochovalá hrázděná architektura. A všude vůně květin a moře. Nejoblíbenějším nápojem tohoto regionu je cider - zkvašený jablečný mošt s mírným obsahem alkoholu. Zapíjet se jím dají všudypřítomné palačinky i ústřice.

Podmínky vstupu: Francie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Francie

termíny
01.08.2022 - 06.08.2022 od 24 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 6 / Velikost skupiny: 8-15 osob
cena zahrnuje
 • zpáteční letenka včetně pal. poplatků
 • příruční zavazadlo do 8-10 kg
 • 5x ubytování ve 2 -3* hotelu
 • 5x snídaně
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • služby průvodce a řidiče po celou dobu zájezdu
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd/večeře v typické restauraci
 • příplatek za odbavované zavazadlo do 20-23 kg (1800 Kč)
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4900 Kč
 • doporučené kapesné, 220 EUR
Fotogalerie zájezdu
bretan 6
IMG 20211013 214648
bretan 4
castle-of-dinan-gc71139552 640
bretan 3
IMG 20211013 213415
IMG-20210802-WA0009
bretan 1
IMG-20210807-WA0008
IMG 20210807 071238
bretan 8
bretan 7
bretan
bretan 5
bretan 2
program
1. den
Přílet do Bretaně, obec La Gacilly Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do Bretaně. Odpoledne navštívíme malebnou obec La Gacilly s typickými bretaňskými kamennými domy. V tomto koutě Bretaně se začala psát historie známé kosmetické firmy Yves Rocher. Každé léto se ve vesnici také koná fotografický festival. Velkoformátové fotografie jsou rozmístěné po celé vesnici a volně přístupné široké veřejnosti. V uličkách také najdeme mnoho malých řemeslných obchodů. V podvečer se přesuneme na ubytování.
2. den
Vesnice Saint Suliac, město Cancale a ochutnávka ústřic, historické město Dinan Po snídani zamíříme do jedné z nejkrásnějších vesnic Francie, do Saint Suliac. Obec na břehu řeky Rance nás okouzlí svými kamennými domy, křivolakými uličkami a zájemci se mohou vydat k modlitebně Panenky Marie s krásným výhledem na celou zátoku. K Bretani neodmyslitelně patří ryby a mořské plody. Při naší cestě proto nemůžeme vynechat přímořské město Cancale proslulé chovem zaručeně nejlepších ústřic. Ochutnávka této afrodiziakální lahůdky se sklenkou bílého vína bude nezapomenutelných zážitkem. A pokud se nám podaří zastihnout odliv, můžeme si detailně prohlédnout sádky, v nichž se ústřice chovají. Poté již vyrazíme na rybí oběd do některé z restaurací na nábřeží Cancale. Odpoledne nás bude čekat jedno z nejhezčích bretaňských měst, středověký a městskými hradbami obehnaný Dinan. Prohlédneme si hrad vévodkyně Anny i kostel Saint Sauveur s kenotafem, v němž je uloženo srdce bretaňského hrdiny Bertranda du Guesclin. Zatouláme se do pozdně středověkých dlážděných uliček, prohlédneme si bretaňské domky a užijeme si tradiční řemeslníky i vyhlášené palačinkárny. Závěrem dne se přesuneme na ubytování.
3. den
Výlet lodí na ostrov Bréhat, přístav Roscoff Po snídani se přesuneme k moři, kde nastoupíme na loď a doplujeme na malebný ostrov Bréhat ležící nedaleko pobřeží. Na ostrově nás čekají příjemné procházky mezi kamennými zídkami, po členitém pobřeží i mezi květinovými lány. Při toulkách ostrovem uvidíme citadelu, kapli svatého Michala i několik majáků. Odpoledne se přesuneme zpět na pevninu a budeme pokračovat do přístavního města Roscoff, které je spjato s pobytem českého malíře Jaroslava Čermáka. V případě časových možností navštívíme úžasnou exotickou zahradu s neopakovatelnými rostlinnými a květinovými kombinacemi a v podvečer se projdeme přístavem. Zájemci si mohou dopřát večeři v některé z místních restaurací.
4. den
Poloostrov Crozon, Camaret-sur-Mer, Lagatjarské řady a Pointe de Pen Hir, farní dvorec Sainte Marie du Ménez Homieu Po snídani navštívíme poloostrov Crozon. Zastavíme se v Camaret-sur-Mer, které si velmi oblíbil Jan Zrzavý. Na poloostrově vybíhajícím do moře se nachází Tour Vauban, obranná věž od slavného vojenského architekta. Najdeme zde také kamennou kapli Panny Marie Rocamadourské. Oběd si vychutnáme v některé z místních restaurací. Posilněni obědem se vydáme na poloostrov Pointe de Pen Hir posetém vřesy a vřesovci. Po cestě uvidíme megalitické Lagatjarské řady a také zbytky Atlantického valu. Na konci poloostrova se nachází památník Mrtvým a také velký kamenný kříž. Vychutnáme si krásné výhledy i krátkou procházku po pobřeží. K západní Bretani neodmyslitelně patří specifické farní dvorce. My si prohlédneme farní dvorec Sainte Marie du Ménez Hom ležící pod stejnojmennou nejvyšší horou Bretaně. V podvečer se ubytujeme v oblasti Quimperu.
5. den
Poutní místo Sainte Anne d'Auray, megailitické památky v Locmariaquer, město Vannes Po snídani se přesuneme z kraje Finistère do kraje Morbihan a navštívíme nejdůležitější poutní místo v Bretani, městečko Sainte Anne d’Auray s monumentální bazilikou. Právě na tomto místě se v minulosti místnímu sedlákovi několikrát zjevila svatá Anna, což dalo popud k výstavbě baziliky. Později byly dostavěny také svaté schody a řada dalších sakrálních staveb. Oběd si vychutnáme v příjemné atmosféře přístavu St. Goustan u Auray, kde se vylodil Benjamin Franklim při své cestě do Evropy.Po obědě nás cesta lemovaná menhiry dovede až do městečka Locmariaquer, které se proslavilo obřími dolmeny. Z těch nejslavnějších to je Table des Marchands starý více jak 5000 let, Grand Menhir Brisé, jenž byl v minulosti rozlomen na několik částí nebo mohyla Er Grah o úctyhodné délce 140 metrů. Den zakončíme procházkou malebnými uličkami města Vannes. Prohlédneme si typickou hrázděnou architekturu, velkolepou stavbu katedrály i malebný přístav u moře. V některém z místních barů si vychutnáme aperitiv a na závěr dne se přesuneme na ubytování.
6. den
Návrat domů Poté co se rozloučíme s Bretaní, přejedeme transferem na letiště a odletíme zpět do Prahy. Program dne bude přizpůsoben letovému řádu.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: 9-místné vany
 • UBYTOVÁNÍ: hotel 2 – 3* s vlastním sociálním zařízením, na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně formou bufetu, oběd během programu, tříchodové menu od 15 do 25 EUR, večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu
 • VSTUPNÉ: S návštěvou níže uvedených památek, ochutnávek, představení či atrakcí se v programu zájezdu počítá. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.
 • Orientační ceny vstupného: Megalitické naleziště v Locmariaquer - dospělý 6 EUR, Exotická zahrada v Roscoffu - dospělý 6 EUR, maják Saint Mathieu - dospělý 3,5 EUR
důležité informace
 • Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, ve vinařství průvodce výklad překládá.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Velikost skupiny 8 - 15 osob. Minimální počet k uskutečnění zájezdu je 6 osob (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Garantem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o., průvodce - Ivana Fabiánová.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 13.10.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
Známou i neznámou Bretaní
Nejkrásnější vesničky, nejúchvatnější útesy, nejlepší ústřice
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí