Yucatan - na stopě karibské historie s ALL INCLUSIVE

Yucatán, zní vzdáleně a dobrodružně, že?! Poloostrov omílaný z jedné strany Karibikem a z druhé strany vlnami Mexického zálivu. Je vápencovou vyvýšeninou, domovem dávných Mayů a poloostrovem, který v 16. století přivítal první Evropany na americkém kontinentu. Na mapě světa se zdá zanedbatelným kouskem Ameriky, ale přesto je toho spousta, co může cestovateli nabídnout.

Zájezd na Yucatán je koncipován jako pobytově poznávací se závěrečným pobytem a programem All Inclusive. Nejdříve si odpočineme po dlouhém letu jeden den na karibské pláži, abychom se pak několik dní věnovali památkám, přírodě a celému historickému Yucatanu. Závěr zájezdu pak strávíme v hotelu na Mayské pláži s programem all inclusive. Dny tak prolenošíme, abychom zase nabrali sílu na zimní Evropu.

Podmínky vstupu: Mexiko.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Mexiko.

termíny
10.01.2023 - 21.01.2023 od 39 901,- Kč letecky/autem/v malé skupině do 10 os.
cena zahrnuje
 • 10x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízení10
 • 6x snídani, 4x all inclusive
 • transfery po celou dobu zájezdu vč. parkovného, PHM a ostatních poplatků
 • služby česky hovořícího průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • zpáteční letenku Praha - Cancún včetně palivových poplatků (cca 20 000 Kč, letenku vám rádi zajistíme a cenu sdělíme po nezávazné rezervaci zájezdu)
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • stravování (kromě uvedených 5x snídaní, 4x all inclusive)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cenu sdělíme na dotaz)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • uvedené fakultativní výlety
Fotogalerie zájezdu
yucatan 09
yucatan 02
yucatan 10
yucatan 08.jgp
yucatan 08
yucatan 07
yucatan 06
yucatan 05
yucatan 04
yucatan 03
yucatan 01
yucatan 11
program
1. den
odlet z ČR, přílet do Mexika Odlet dle letového řádu z ČR, přílet do Mexika (Cancúnu), vypůjčení auta, transfer na hotel, ubytování
2. den
Začíná plážová pohoda Po společné snídani se oddáme karibskému slunci a moři. Projdeme se po písečné pláži a večer zajdeme do první mexické restaurace abychom ochutnali kuchyni, která je jako jediná zapsána na seznamu UNESCO.
3. den
Jediná pyramida na pobřeží v Tulumu a pyramida Coba Po snídani vyrazíme poznávat nedaleké okolí. Začneme mayskou pyramidou v Tulumu, která je jako jediná umístěná na karibském pobřeží. Je to jedno z mála míst, které bylo obydleno Mayi ještě v době příchodu Španělů. Pokračovat pak budeme dále po pobřeží až do archeologického areálu v Cobě, který je ukryt v pralese. Na zdejší pyramidu budeme moct i vylézt. Návrat na ubytování do Playa de Carmen.
4. den
Koloniální Valladolid, plameňáci na Rio Lagartos a barevná jezera v Rio Colorados Po snídani opustíme náš hotel a vydáme se společně na sever Yucatanu. Nejdříve si prohlédneme koloniální Valladolid. Přivítají nás barevné uličky, restaurace a kavárničky města zapsaného na seznamu UNESCO. Pokračovat budeme na samotný cíp poloostrova Yucatán do městečka Rio Lagartos, které je součástí přírodní rezervace, kde je ideální pozorovat plameňáky. V přírodní rezervaci navštívíme i kouzelná barevná jezera v Rio Colorados. Večer a nocleh v ospalém rybářském městečku Rio Lagartos. Nocleh v Rio Lagartos.
5. den
Bájná mayská pyramida Chitzen Itzá a odpolední Merida Po snídani se vydáme do vnitrozemí poloostrova Yucatán abychom navštívili snad nejproslavenější místo Mexika, bájnou pyramidu Chitzen Itzá. Budeme tak dál zkoumat nám tak vzdálený mayský svět. Odpoledne přejedeme do největšího města Yucatánu Meridy. Projdeme si náměstí s velkým množstvím historických budov. Projedeme výstavní třídou plnou luxusních vil. Ochutnáme yucatánskou kuchyni v místní restauraci. Nocleh v Meridě.
6. den
Archeologický areál v Uxmalu a Kabahu a koloniální San Francisco de Campeche Po společné snídani v Meridě odjedeme do archeologického areálu v Uxmalu, abychom obdivovali zručnost dávných řemeslníků. Najedeme tak na slavnou Ruta Puuc, kde navštívíme i archeologické naleziště Kabah. Budeme tak obdivovat specifika mayské architektury, tzv. puuc architekturu. Než se ztratíme v uličkách koloniálního San Francisca de Campeche, projedeme odlehlým yucatánským venkovem. Navečer nás bude čekat společná procházka španělským městem, rybí specialita v některé z místních restaurací. Nocleh v San Franciscu de Campeche.
7. den
Přejezd zpět ke Karibiku, koupání v cenote a večerní koupačka v Karibiku Po snídani v Champeche přejezdem přes Yucatan opět ke Karibiku. Cestu si zpříjemníme odpočinkem a koupáním u jedné z bájných jeskynních cenotes. Potom už budeme pospíchat zpět na Mayskou riviéru, kde nás čeká hotel a program all inclusive.
8. den
Volný den, začíná ALL INCLUSIVE Po poznávací části zájezdu budeme následující dny až do odjezdu odpočívat a plně si užívat všech výhod ALL INCLUSIVE.
9. den
Fakultativní výlet lodí na palmový ostrov Isla Mujeres Isla Mujeres jsou pojmenovány podle místních žen, které sem chodívaly uctívat bohyni. Jedná se o ostrov s jedni z nejkrásnějších pláží celého Karibiku. Večer návrat na hotel.
10. den
Volný den plný odpočinku a koupání Čeká nas volný den plný odpočinku, koupání a užívání si programu all inclusive.
11. den
Dle letového řádu přesun na letiště, odlet do ČR Dle letového řádu přesun na letiště a odlet do ČR
12. den
Návrat do ČR Dle letového řádu návrat do ČR
DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, VSTUPNÉ
 • DOPRAVA: Od příletu na letiště v Cancunu až do odletu ze stejného letiště nám bude k dispozici půjčené auto
 • UBYTOVÁNÍ: ubytováni budeme v na 4 místech. 3 místa jsou hotely*** se snídaněmi, závěrečný hotel je hotel**** s all inclusive
 • STRAVOVÁNÍ: v ceně zájezdu je 5x snídaně a 4x all inclusive. Ostatní stravu, která je v Mexiku v cenových relacích České republiky budeme řešit společně. Průvodce vám rád zařídí večeře na osvědčeném místě.
 • VSTUPNÉ A FAKULTATIVNÍ VÝLETY nejsou zahrnuty v ceně zájezdu (150USD)
doplňující informace
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi pohodové procházky, koupání a poznávání. Na procházky i koupání bude dostatek času. Je určen i těm, kteří mají rádi komfortnější ubytování a cestování na pohodu.
 • První a poslední den zájezdu je určen dle letového řádu k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu jsou 4 platící klienti.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Vladimíra Svitáková.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 14.9.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
Yucatan - na stopě karibské historie s ALL INCLUSIVE
Pláže, pyramidy, města, cenotes
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí