Velký okruh Islandem + JEZERO MÝVATN + JÖKULSÁRLÓN

Nespoutaná země ohně a ledu - s průvodcem, který se vyzná

Vydáte se na vzrušující výpravu kolem celém ostrova, poznáte tradiční islandskou architekturu a u jezera Mývatn nevyjdete z úžasu. Zhlédnete nejkrásnější vodopády Goðafoss či Skógafoss a budete obdivovat plovoucí kry v tajemné laguně Jökulsárlón. Můžete se těšit na unikátní ledové kusy na Diamond beych, napínavý výlet za pozorováním velryb, na nejmohutnější vodopád ostrova - Dettifoss, na podřimující a dávno vyhaslé sopky, ralax v termální vodě u jezera Mývatn. Dopřejte si magický ostrov kontrastů – objevujte Island jako nikdy předtím!

Více o Islandu najdete na našem BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Island

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Island

Pro rezervaci platí tyto podmínky:

 • záloha 25 % splatná do 3 pracovních dnů od obdržení kalkulace (pokud se zájezd koná za méně než 4 měsíce od rezervace, je třeba uhradit 50 % z celkové částky)
 • doplatek 25 % – splatný 4 měsíce před odjezdem
 • doplatek 50 % – splatný měsíc před odjezdem (pokud si zájezd objednáváte méně než měsíc před odjezdem, je nutné uhradit celou částku najednou) 
termíny
20.08.2022 - 28.08.2022 od 74 991,- Kč Doprava: letadlo / Počet dní: 9
cena zahrnuje
 • letenka Praha - Keflavík - Praha se všemi poplatky
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 7x ubytování v hotelech či penzionech ve dvoulůžkových pokojích, popř. třílůžkových
 • 7x snídaně
 • doprava po ostrově dle programu zájezdu
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné na místě včetně vstupu do Modré laguny v Mývatnu a velrybího safari
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (15 000 Kč)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Ledovec
P8180434 (Kopírovat).JPG
whales
detifoss (Kopírovat)
P8170282 (Kopírovat).JPG
isl 036
P8190462 (Kopírovat).JPG
Jokulsarlon2
Mývatn2
myvatn
island1
Namaskard
isl 043
Akureyri (Kopírovat)
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, transfer na ubytování Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, transfer do hotelu v Reykjavíku, ubytování.
2. den
TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Následovat bude krátká zastávka u biskupství Skálholt a návštěva vyhlášených islandských skleníků v Reykholtu (zde si se zájemci dáme oběd). Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
3. den
Dopolední prohlídka Reykjavíku, přejezd na sever Islandu, seznámení s lidovou kulturou. V dopoledních hodinách si prohlédneme centrum hlavního města Reykjavík. Zastavíme se u vily Hofdi, u nového archtektonického klenotu, kterým je budova opery Harpa, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní radnici s přilehlým jezírkem a prohlédneme si moderní plastiku Sun Voyager. Přejezd na sever Islandu započneme v poledne jízdou podmořským tunelem pod Hvalfjordem. Odpoledne vystoupáme na starý kráter Grábrok, ze kterého se nám naskytne krásný výhled na islandskou krajinu. Dále si prohlédneme skanzen lidové architektury Glaumbær, kde se seznámíme se životem Islanďanů v 18. a 19. století. Nejzajímavější je samotná farma, která je komplexem propojených budov severského rázu postavených z tradičních materiálů tj. kamene, dřeva a drnů. Budeme si moci prohlédnou jak místnosti obytné – kuchyň, společnou jídelnu a další, tak prostory hospodářské. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.
4. den
Plavba za velrybami a prohlídka zajímavých projevů geotermální činnosti v oblasti jezera Mývatn Z Akureyri se vyplouvá na výlety za pozorováním velryb. I my si tento jedinečný zážitek dopřejeme a na výlet se v případě příznivého počasí vypravíme. Poté uvidíme snadno přístupný vodopád Goðafoss („božský vodopád“), který patří mezi nejkrásnější vodopády na Islandu a je spojen s přechodem místních obyvatel na křesťanskou víru. Poté již strávíme zbytek dne v oblasti unikátního jezera Mývatn, které je vyjímečné především množstvím druhů ptactva, které můžeme v jeho okolí pozorovat. Projdeme se mezi zvětralými lávovými věžemi Dimmuborgir, z nichž některé dosahují výšky až 20 metrů. Nejpozoruhodnějším útvarem je Kirkjan, jeskyně, jejíž vstup připomíná okno gotické katedrály.
5. den
Přejezd do pobřežního městečka Húsavíku a návštěva NP Jokulsárgljúfur s nejmohutnějším vodopádem Islandu Cesta do oblíbeného přístavního města Húsavík, kde nás čeká procházka. V případě, že by nám počasí příliš nepřálo, můžeme alternativně navštívit Muzeum velryb, které je jediné svého druhu na Islandu věnované těmto mořským savcům. Následovat bude oběd v přístavu a poté již přejedeme do NP Jokulsárgljúfur, kde podnikneme cca 2hodinovou túru v oblasti čedičových sluníček Hljóðaklettar k sopce Raudholar („červený kopec“). Dále nás čeká nejmohutnější vodopád Islandu – Dettifoss v národním parku Jökulsárgljúfur, jehož přívaly vod padají s hukotem do ohromujícího kaňonu na řece Jökulsáá fjöllum. Vydáme se i na krátkou túru k vodopádu Hafragilsfoss. K večeru budeme mít možnost návštěvy „Modré laguny Mývatnu“, kde si užijeme zasloužený relax v termální vodě obsahující spoustu blahodárných minerálů a křemičitanů a načerpáme energii na další cestu.
6. den
Vodopády, kouzelná příroda NP Jökulsárgljúfur a relaxace ve wellness Po snídani se vydáme do oblasti Námafjall, kde spatříme unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a fumaroly a navštívíme místa podřimujících (Krafla) i dávno vyhaslých sopek. Obdivovat budeme také akvamarínovou hladinu v obrovském zatopeném kráteru Víti (Peklo) ležícím nedaleko sopky Krafla. Pokračovat budeme liduprázdnou krajinou vysočiny Möđrudalsörćfi do městečka Egilsstađir a zde doplníme zásoby. Čeká nás také relaxace ve wellness Vök Baths v bazénech s termální vodou, které plují na jezeře Urriðavatn uprostřed nedotčené přírody. Příjezd na ubytování ve večerních hodinách.
7. den
Unikátní ledovcová laguna Jökulsárlón, cesta po východním pobřeží do Víku Přejedeme k pobřeží Atlantského oceánu, kde spatříme fascinující fjordy včetně největšího Berufjörðu. Zde zastavíme v příjemné rybářské osadě Djúpivogur s dlouhou obchodní historií sahající do konce 16. stol. Dále budeme pokračovat po okružní silnici a pod největším evropským ledovcem Vatnajökull spatříme rhyolitové pohoří Stafafell. V odpoledních hodinách dojedeme k malebné a zároveň tajemné ledovcové laguně Jökulsárlón plné ledových ker mnohdy bizarních útvarů a velikostí, kdy některé dosahují i výše vícepatrového domu. Zájemci budou mít dále možnost procházky na Diamond Beach, kde jsou na pláži s černým vulkanickým pískem vyplavovány velké kusy ledu, které zde vytvářejí neuvěřitelnou přírodní scenerii. Na závěr dne nás čeká přejezd do Víku a návštěva obchodu, kde místní manufaktura vyrábí a prodává pletené výrobky. Budeme tak mít možnost zakoupit si vlněné zboží s typickými islandskými vzory.
8. den
Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory, ledovce a mořskou hladinu V ranních hodinách nás čeká návštěva černé vulkanické pláže Reynisfjara, která je považována za nejkrásnější pláž Islandu. Spatříme unikátní skalní jehly Reynisdrangar, které mají podle legendy představovat zkamenělé troly, a další zajímavé čedičové útvary. Dále zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu a perličkou bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. V případě zájmu nás na závěr čeká návštěva termálního parku Hveragerði či společná večeře. Ve večerních hodinách transfer na letiště.
9. den
Noční přelet do ČR Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních hodinách.
mapy
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: transfer po Islandu zajištěn mikrobusem
 • UBYTOVÁNÍ: hotely či penziony, ve dvoulůžkových pokojích, popř. třílůžkových
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně formou bufetu na hotelech či penzionech, v průběhu dne bude vymezen čas na stravování
 • VSTUPNÉ: Bude hrazeno na místě, předpokládá se návštěva Modré laguny v Mývatnu a velrybího safari
důležité informace
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Občané České republiky mohou na Island cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Cestovní pojištění: Koop 100 Covid + STORNO v ceně 1 710 Kč za celý zájezd (pojištění se vztahuje také na onemocnění Covid-19).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., tvorba programu a průvodcovská činnost - Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 7.10.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
Velký okruh Islandem + JEZERO MÝVATN + JÖKULSÁRLÓN
Velký okruh Islandem
uvidíme i jezero Mývatn a ledovcovou lagunu Jökulsárlón
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí