To nejlepší z Islandu + Ostrovy západních mužů + Ledovcová laguna

Poznejte příběhy magické země ohně a ledu ...

Poznejte příběhy magické země ohně a ledu … Projdete se po Mostě mezi dvěma kontinenty. Objevíte dávný Geysir, který dal jméno všem gejzírům světa. Vychutnáte si pohledy na nejkrásnější vodopády, fascinující zelený kaňon i temně modrou ledovcovou lagunu. Prozkoumáte vulkanický ptačí ostrov, vykoupete se v teplém potoce a ochutnáte vynikající rybí speciality. Můžete se těšit na třpytivé kousky ledu na Diamantové pláži, na nádherný vodopád Skógafoss, temně modrou lagunu Jökulsárlón, na ptačí útesy vulkanického ostrova Heimaey. Nechte se vtáhnout atmosférou tajuplných míst a prožijte Island na vlastní kůži!

Více o Islandu najdete na našem BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Island

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Island

 

termíny
18.08.2022 - 25.08.2022 od 61 990,- Kč Doprava: letecky / Skupina do 18 osob
cena zahrnuje
 • letenka Praha - Keflavík - Praha se všemi poplatky
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 1x ubytování v hotelu u letiště Keflavík, 3x ubytování v hotelu v okolí města Vík, 2x ubytování v Reykjavíku
 • 6x snídaně
 • doprava po ostrově dle programu zájezdu
 • výlet trajektem na ostrov Heimaey
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné do Modré laguny - dospělý (od 14 let) 1890 Kč, děti 2-13 let zdarma. DOPORUČUJEME objednat zároveň se zájezdem (platba vstupného na místě není možná)
 • vstupné na místě - velrybí safari
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 000 Kč)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Island
isl 006
isl 001
isl 008 long
isl 019
isl 009 čtverec
20180719 172501
isl 042
isl 034
IMG-20201022-WA0027
isl 036
isl 038
isl 010
isl 004
IMG-20201022-WA0020
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, přesun na ubytování Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, přejezd do hotelu v Keflavíku a ubytování.
2. den
Poloostrov Reykjanes a geotermální oblast Seltún, cesta jižním pobřežím do oblasti Vík a vodopád Skógafoss Naše poznávání Islandu začneme na poloostrově Reykjanes. Prvním místem, které navštívíme, bude Most mezi dvěma kontinenty, který vede přes propadlinu oddělující severoamerickou a euroasijskou kontinentální desku. Než poloostrov opustíme, navštívíme působivou geotermální oblast Seltún a začneme se seznamovat s geotermální činností. Pak se vydáme na cestu po jižním pobřeží, budeme se kochat nádhernými výhledy na hory i louky, ledovce i mořskou hladinu. Zastavíme u vodopádu Skógafoss a vyjedeme na útes Dyrholaey, s možností výstupu k místnímu majáku nad černou pláží. Večer odjezd na ubytování v okolí města Vík.
3. den
Ledovcová laguna Jökulsárlón a Diamantová pláž, Národní park Skaftafell Dnešní plně nabitý den prozkoumáme úžasná místa jižního pobřeží. Z vyhlídek si prohlédneme fascinující zelený kaňon na řece Fjadrá, který vznikl působením eroze a vody, jež odtékala z ledovců po dlouhá staletí. Poté přejedeme k velké, temně modré laguně Jökulsárlón, vrchovatě plné ker, které se odlomily od čela ledovce a plují po jezeře. Řeka unáší kry do několik desítek metrů vzdáleného moře, které při přílivu vrací na břeh kusy ledu. To místo se jmenuje Vestri-Fellsfjara a přezdívá se mu Diamantová pláž. Cestou zpět navštívíme Národní park Skaftafell. Uvidíme ledovcový splaz Svínafellsjökull, který se nachází pod nejvyšší horou Islandu Hvannadalshnjúkur. Na závěr nás v NP bude čekat procházka k čedičovému vodopádu Svartifoss. Večer návrat na ubytování v okolí města Vík.
4. den
Černá pláž Reynisfjara, vulkanické Ostrovy západních mužů - ostrov Heimaey, sopka Eldfell Po snídani přejedeme k nedaleké černé pláži Reynisfjara s čedičovými skalisky Reynisdrangar trčícími až 60 metrů z Atlantského oceánu. Poté nás bude čekat přejezd do přístavu a cesta trajektem na největší a jediný obydlený ostrov souostroví Vestmannayers – ostrov Heimaey. Projdeme se nad částí ostrova, která byla zasypána při masivní erupci sopky v roce 1973 a vystoupáme na kráter této nově vzniklé sopky, která nese název Eldfell. Najdeme zde ještě stále horká místa na povrchu i teplý vzduch vycházející z některých puklin. Pro zájemce je zde možnost výstupu na některý z vrcholků nebo návštěva místního termálního bazénu. V odpoledních hodinách se vrátíme trajektem zpět na Island a navečer pak na ubytování v okolí města Vík.
5. den
Vodopád Seljalandsfoss, geotermální oblast Hveragerdi, Reykjavík První dnešní zastávkou bude kouzelný Seljalandsfoss pod sopkou Eyafjallajökull, úzký, ale mohutný vodopád, kde je možnost projít za padající vodní stěnou. Následovat bude městečko Hveragerdi, odkud se vydáme na túru do geotermální oblasti Reykjadalur, která je protkána stezkami, horkými prameny a teplými říčkami, dost teplých na koupání, takže si na naši túru přibalíme plavky (3–3,5 hodiny včetně koupání). Alternativní možností je relaxace a koupání v termálním bazénu ve Hveragerði bez absolvování túry. Večer přejezd a ubytování v Reykjavíku.
6. den
Okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
7. den
Hlavní město Reykjavík, koupání v termálních vodách Modré laguny Poslední den si dopřejeme prohlídku hlavního města Reykjavík. Navštívíme starý přístav, kde zájemci o velrybí safari budou mít možnost podniknout tříhodinovou vyjíždku lodí za velrybami, ostatní budou moci ochutnat místní rybí speciality v rybářské baště a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou příležitost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo např. Volcano House s projekcí filmových záběrů sopečné činnosti. V podvečerních hodinách se přesuneme do vyhlášené Modré laguny – termálních lázní uprostřed lávových polí. Dle časových možností a počasí pak navštívíme některé místo na poloostrově Reykjanes, např. solfatary a fumaroly Seltun. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet. Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.
8. den
Noční přelet do ČR Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních či dopoledních hodinách.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: transfer po Islandu zajištěn mikrobusem
 • UBYTOVÁNÍ: ve 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně formou bufetu na hotelech, v průběhu dne bude vymezen čas na stravování
 • VSTUPNÉ: Vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem. Zároveň se zájezdem je nutné objednat koupání v Modré laguně - dospělý 1 890 Kč.
 • MODRÁ LAGUNA: Jedná se o jedinečný zážitek, kdy navštívíte nejznámější přírodní koupaliště na světě ležící uprostřed lávových polí. Laguna je vlastně jezírko s mořskou vodou, které je vyhřívané v důsledku geotermální podzemní činnosti. Voda má celoročně velmi příjemnou teplotu od 37 do 40 ºC.
důležité informace
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Občané České republiky mohou na Island cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Cestovní pojištění: Koop 100 Covid + STORNO v ceně 1 520 Kč za celý zájezd (pojištění se vztahuje také na onemocnění Covid-19).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., tvorba programu a průvodcovská činnost - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 11.1.2022
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
To nejlepší z Islandu + Ostrovy západních mužů + Ledovcová laguna
To nejlepší z Islandu
+ Ostrovů západních mužů (ostrov Heimaey) + ledovcová laguna
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí