Severní Irsko - za krásami ostrova

Obrovy schody netradičně, ostrov Rathlin a tuleni, Belfast a ty nejzajímavější nástěnné malby, atmosféra irské putyky, místa, kde se natáčel seriál Hra o trůny

Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Severního Irska? Jakákoliv! Severní Irsko patří k naprosté špičce na žebříčku přírodních krás a nejpůvabnějších koutů ostrova. Světoznámý je Obrův chodník na Atrimském pobřeží a jedním z nejzajímavějších měst Británie je dozajista Belfast. Přijměte proto pozvání a poleťte s námi objevovat krásy Severního Irska. Projdeme se po Obrových schodech, budeme pozorovat kolonie tuleňů, vydáme se po stopách Hry o trůny a samozřejmě ochutnáme pravou irskou whisky.

Podmínky vstupu: Velká Británie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Velká Británie

 

termíny
08.09.2021 - 12.09.2021 od 21 901,- Kč doprava letecky / počet dní 5
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku včetně palivových poplatků
 • zavazadlo příruční do 8-10 kg (kabelka, batoh, notebook), o rozměrech daných leteckou společností (vč. koleček a rukojeti)
 • 4x ubytování ve 2*-3* hotelu nebo B & B
 • 4x snídaně
 • transfery po dobu zájezdu (včetně PHM, parkovné, dálniční poplatky)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu - průvodce je zároveň řidičem
 • informační materiály
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (kromě snídaní) + společný oběd v typické irské hospodě
 • vstupné do památek
 • cestovní pojištění a případná další pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 3 900 Kč
 • odbavované zavazadlo do 23 kg, 2 000 Kč
 • doporučené kapesné včetně dopravného, 200 GBP
Fotogalerie zájezdu
IMG-20181029-WA0006
IMG 20181029 135229
IMG-20181029-WA0014
IMG 20181029 090354
avenue-3464777 1920
IMG 20181029 143412
IMG 20181028 130050
IMG 20181030 090650
IMG 20181028 092557
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet do Belfastu, ubytování a večeře Setkání naší malé cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přílet do Belfastu, hlavního města Severního Irska. Soukromým transferem přejedeme na hotel a ubytujeme se. Tradiční irskou večeři si dopřejeme v některé z blízkých restaurací.
2. den
Hra o trůny - Dark Hedges, destilerie Bushmills, čedičové varhany Giant's Causeway, lanový chodník Carrick-a-Rede Rope Bridge, přístavní město Ballycastle Po snídani nás čeká putování podél pobřeží Severního Irska. Při cestě na pobřeží se zastavíme u cesty, kterou zná každý fanoušek Hry o trůny - Dark Hedges. Necháme na sebe působit zvláštní atmosféru místa a představíme si zde samotné hrdiny. K Severnímu Irsku neodmyslitelně patří irská whisky. Zamíříme tedy do míst, kde má výroba tohoto destilátu nejdelší tradici. Vesnička Bushmills se stejnojmennou palírnou je zde již od 17. století a ročně láká stovky turistů na ochutnávku tohoto známého nápoje. Odpoledne zavítáme ke světově ojedinělému geologickému útvaru, tzv. Obrovým schodům neboli Giant's Causeway. Příroda zde vytvořila neobyčejnou přírodní scenérii v podobě skalních varhan. Užijeme si pohled na 40 tisíc čedičových sloupů vytvořených sopečnou erupcí i krásu celého pobřeží a vydáme se na další cestu. Na závěr dne navštívíme nejoblíbenější místní atrakci, lanový chodník Carrick-a-Rede Rope Bridge visící přímo nad mořem. První chodník zde stál již před 350 lety a sloužil lovcům lososů. Dnes jde již jen o zábavnou atrakci, která Vám umožní přejít na malý ostrůvek s úžasnými výhledy na pobřeží a moře. Pokud nám to čas dovolí, projdeme se k dalšímu z míst, kde se natáčela sága Hra o trůny - lom kamene Larrybane. K večeru se ubytujeme v přímořském městečku Ballycastle. Projdeme se krátce podél pobřeží, navštívíme přístav plný nefalšovaných irských hospod a se západem slunce si vychutnáme pohled na siluetu hradu tyčícího se nad městem.
3. den
Výlet lodí na ostrov Rathlin, pozorování tuleňů, cesta podél východního pobřeží - Cushendun a Cushendall Po snídani nás místní kapitán přepraví lodí na ostrov Rathlin. Nádherné přírodě ostrova dominují pozůstatky hradu a skvělou zábavou je pozorování tuleňů a mnoha druhů ptáků kroužících nad mořem. Milovníci fotografování si určitě přijdou na své. Odpoledne se vrátíme na pevninskou část Irska a vydáme se podél pobřežní s nádhernými výhledy. Objevíme malá rybářská městečka na pobřeží a užijeme si nezapomenutelných výhledů na mnoha zastávkách. V Cushendun nahlédneme do jeskyně, kde se opět odehrávaly některé scény ze slavné filmové ságy. Večer se ubytujeme u místních a vychutnáme si poklidnou atmosféru irského venkova.
4. den
Útesový chodník Gobbins, hrad Carrickfergus, Belfast - prohlídka města Po snídani budeme pokračovat kolem malebného východního pobřeží a zastavíme se u jedinečné útesové stezky Gobbins, kterou je možné absolvovat a užít si tak trochu adrenalinu. Poté budeme pokračovat k monumentálnímu hradu Carrickfergus, který patří mezi nejlépe zachované normanské středověké hrady na ostrově. Odpoledne se ubytujeme a po krátkém odpočinku nás bude čekat procházka Belfastem, který je známý stavbami mnoha architektonických stylů a rozdělením na katolickou a protestanskou část. Pouliční malby nás budou doprovázet na každém kroku a Belfast je jimi opravdu proslulý. Zastavíme se na hlavním náměstí, kterému dominuje monumentální budova radnice - City Hall a dvě krásné stavby bank. Projdeme se po pěší zóně Cornmarket, uvidíme překrásnou hodinovou věž Albert Memorial Clock Tower a nevynecháme ani novodobý symbol města, keramickou sochu ryby zvanou Big Fish. Večeři si můžeme vychutnat v některé z místních hospod.
5. den
Prohlídka belfastské loděnice, odlet zpět do Prahy Po snídani nás bude čekat procházka belfastskou loděnicí. Součástí loděnice je největší suchý dok světa a dva obří jeřáby, „Samson“ a „Goliáš“ patřící společnosti Harland and Wolff. Právě tato společnost v Belfastu proslula výstavbou největšího parníku světa, Titanicu. Poté se přesuneme na letiště a bude následovat návrat do Prahy
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava je zajištěna osobními vozy či vany. Průvodce je zároveň řidič.
 • UBYTOVÁNÍ: Hotel 2-3* s vlastním sociálním zařízením nebo B&B. Na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně kontinentální / formou bufetu. Přes den vystačíme s jídlem nakoupeným v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvením či posezení v některé z místních restaurací. Totéž platí pro večeři. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Vstupenky budou zajištěny během programu. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst: Zpáteční jízdenka na ostrov Rathlin, 12 GBP (nutné rezervovat předem u CK), Carrick-a-Rede Rope Bridge 8 GBP (nutné rezervovat předem u CK), Destilerie Bushmills 9 GBP, Útesový chodník Gobbins 17,5 GBP, Carrickfergus Castle 6 GBP
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci Schengenského prostoru cestovat na platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová / Věra Víšková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.12.2020
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
Severní Irsko - za krásami ostrova
POZNEJTE NÁDHERNÝ SEVER IRSKA
Belfast, Dark Hedges, Bushmills, Giant's Causeway, Rathlin
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.