MADEIRA - po stopách nejkrásnějších levád 8 dní (max 7 osob)

Madeira! Ostrov věčného jara, Ostrov květů, Zelená perla či Zelená květinka Atlantiku! Tato poetická pojmenování napovídají, že je ostrov skutečným rájem na zemi! O věčné jaro se stará teplý Golfský proud, díky němuž je na ostrově konstantní teplota okolo 18°C. Nade všechny poklady si místní obyvatelé cení přírodního bohatství a krásy všude kolem!

Hluboko v Atlantském oceánu leží Madeira, ostrov, který povstal před mnoha miliony let z hlubin moře. Oficiálně patří k Portugalsku, Portugalci se na ní vylodili už v roce 1419, nicméně polohou má blíže k Africe. Maroko je od Madeiry vzdálené 580 km, do Lisabonu je to přibližně 1000 km. Ostrov je vulkanického původu a díky příznivým podnebným podmínkám ho dnes krášlí bujná vegetace. Horský hřeben ostrova tvoří hory dramatických tvarů, které jsou výzvou pro turisty! V horách i v nížinách, na severu i na jihu, na východě i západě, všude najdeme turistické stezky nebo levády, které jsou celoročním lákadlem pro všechny, kteří mají rádi dovolenou v pohybu. A leden patří k měsícům pro turistiku nejideálnějším. Navíc nemáme v plánu od rána do večera pouze chodit. Chceme i poznávat, degustovat či relaxovat v nádherném prostředí a alespoň na chvíli zapomenou na realitu současné kontinentální Evropy.

Podmínky vstupu: Portugalsko

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Portugalsko

termíny
09.09.2022 - 16.09.2022 od 31 901,- Kč Doprava: vany / Počet dní: 8 / Skupina: 6-14 osob /
cena zahrnuje
 • zpáteční letenku včetně palivových příplatků
 • kabinové zavazadlo dle pravidel letecké společnosti
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 7x ubytování hotelového typu 3* s bazénem (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství)
 • pobytové taxy
 • 7x snídaně
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce může být zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
 • místní dopravu mimo program, lanovku
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (na cenu se informujte v CK)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Madeira 1
madeira3
madeira1
madeira5
IMG 20190724 084738
madeira
Madeira 4
IMG 20190725 100454
madeira4
madeira6
IMG 20190723 105945
IMG-20190723-WA0019
IMG-20190725-WA0002
IMG 20190727 144733
Madeira 3
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer na severní pobřeží, cestou útes Cabo Girão, ubytování a večeře Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přelet na Madeiru, transfer do Porto Moniz, které je vyhlášené přírodními bazény vzniklými sopečnou činností. Cestou zastavíme na útesu Cabo Girão s prosklenou vyhlídkou ve výšce 580 metrů. Madeirskou večeři si dopřejeme v některé z restaurací v blízkosti našeho hotelu.
2. den
Západní Madeira - sestup z Prazeres do Paúl do Mar, leváda Pedegral - Ponta do Pargo, nejzápadnější bod s majákem, pobřeží Fajã da Quebrada Nova Madeiru začneme poznávat na západní straně ostrova, kam míří méně turistů a kde život plyne pomaleji. Nejprve zamíříme přes hory do malebné vesničky Prazeres, která získala svůj název podle místní kapličky zasvěcené Panně Marii z Prazeres. Vesnička je posazená na obrovské terase, je obklopená zemědělskou krajinou, v jejím okolí je řada cest a stezek. My jednou z nich sestoupíme do malého přístavu Paúl do Mar, kde se občerstvíme a vychutnáme si pohledy na azurově modrou vodu oceánu. Po krátkém přejezdu se začneme seznamovat s důmyslným zavlažovacím systémem levád, který svádí vodu do městeček a vesnic a jejichž síť tvoří více než 2000 kilometrů kanálů. My se vydáme podél příjemné levády (10,5 km / 3-4 hod., max nadm.výška 631 m, min nadm. výška 398 m), která nás nejprve povede borovým lesem a poté zemědělskou krajinou s úchvatnými výhledy. Následuje přejezd k majáku z roku 1922, kde se nachází nejzápadnější bod Madeiry. Z útesu ve výšce 290 metrů nad mořem se nám naskytnou impozantní výhledy na oceán. Na závěr za pěkného počasí sjedeme k oceánu lanovkou, jejímž prvotním účelem bylo usnadnit zemědělcům přístup na pole v pobřežní oblasti Fajã da Quebrada Nova. Následuje dojezd na ubytování.
3. den
Vnitrozemí Madeiry - Vavřínový les Fanal, leváda Do Risco a 25 Fontes, náhorní plošina Paúl da Serra, přírodní bazény v Seixal či Porto Moniz Nejtypičtějším porostem ostrova je Laurisilva či Madeirský les, jak se také vavřínovému lesu přezdívá. Od roku 1999 je na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Mezi starými vavříny se projdeme v oblasti Fanal (30 min). Poté následuje krátký přejezd a dvě z nejvíce navštěvovaných levád. Sestoupíme do samoty Rabacal a vydáme se podél levády Do Risco k vodopádu Risco, poté podél levády 25 Fontes. Stejnou cestou se budeme vracet zpátky s možností projít 800 m dlouhým tunelem (11 km / 3-4 hod., max nadm. výška 1286 m , min nadm. výška 976 m). Následuje přejezd náhorní plošinou Paúl da Serra, která svým vzezřením, i podnebím, připomíná skotskou vysočinu, dojedeme k průsmyku Encumeada (1007 m), kde se občerstvíme madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím. Při cestě po pobřeží zastavíme ve vesničce Seixal, kde se nachází několik přírodních bazénů, vzniklých sopečnou činností. Dojezd do Porto Moniz.
4. den
Severní Madeira - Ribeira da Janela, São Vicente, São Cristovão, Porto Cruz Ráno se vydáme podél severního pobřeží. V Ribeira da Janela zastavíme na tmavé pláži s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři. V São Vicente najdeme kostel Do São Vicente z 16. století a tradiční madeirský hřbitov. Následovat bude průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty, pobřežní procházka z Arco de São Jorge do São Cristovão (1,8 km / 60 min) a odpočinek v hospůdce s výhledem na oceán. Nevynecháme ani vyhlídku na Orlí skálu, která se tyčí nad městečkem Porto da Cruz a degustaci rumu. Dojezd do Funchalu.
5. den
Jižní Madeira - Curral das Freiras, Câmara de Lobos, Funchal. Ráno se vydáme do Údolí jeptišek (Curral das Freiras), které se nachází nedaleko Funchalu. Cestou se zastavíme na vyhlídce Pico dos Barcelos, odkud je vidět na celý Funchal, úzkými serpentinami budeme stoupat do kopců. Vystoupáme na Eira do Serrado (1095 m.n.m.), ze které za příznivého počasí uvidíme malou vesničku schovanou na dně údolí a velkolepou přírodní scenérii. Do vesničky zajedeme na ochutnávku kaštanového likéru, sladkých košíčků queijadas a dalších dobrot. Poté přejedeme na jižní pobřeží, navštívíme vinařství a budeme degustovat vyhlášené madeirské víno. Oběd si dopřejeme v malebném přístavu s barevnými loďkami v Câmara de Lobos. Ochutnáme hovězí špíz espetada či hlubinnou rybu espada s banánem? Odpoledne a podvečer strávíme v hlavním městě Madeiry, Funchalu. Projdeme se parkem Svaté Kateřiny se sochou Kryštofa Kolumba, v centru města zavítáme k budově bývalého Františkánského kláštera či ke katedrále Sé. Večer se vrátíme na hotel.
6. den
Vnitrození a východní Madeira - Ribeiro Frio, leváda Dos Balcões, Ponta de São Lourenço Ráno se vydáme do osady Ribeiro Frio, kde si prohlédneme sádky na pstruhy a podnikneme krátkou procházku po levádě Dos Balcões (2,7 km / 1 hod, max nadm. výška 870 m, min nadm. výška 865 m), na jejímž konci se nachází stejnojmenná vyhlídka, ze které je za dobrého počasí vidět i na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo. Poté přejedeme do nejvýchodnější oblasti Ponta de São Lourenço. Jedná se o dlouhý úzký poloostrov, který se od zbytku Madeiry odlišuje tím, že je velmi suchý, vegetace je zde chudá a vítr tu fouká prakticky 24 hodin denně. Túry v této vyprahlé oblasti jsou nenáročné a vhodné i pro méně zkušené turisty. My zde podnikneme lehkou túru s výhledy na příkré útesy a divoký oceán, který bičuje pobřeží. Budeme procházet po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, dojdeme k farmě Casa do Sardinha, zájemci si případně vystoupí na kopec nad farmou. Cesta k vyhlídce 2 hod chůze, 3.6 km, převýšení 220 m, to samé zpět.
7. den
Nejvyšší vrcholy Madeiry - Pico do Arieiro (1818 m) a Pico Ruivo (1862 m) Dnes zamíříme do nejvyšších hor, naším cílem bude „střecha Madeiry“. Cestou zastavíme u velkého památníku Terreiro de Luta a přes Poiso vyjedeme na třetí nejvyšší horu ostrova, Pico do Arieiro (1818 m.n.m.). Odtud nás již bude čekat túra na Pico Ruivo (1862 m.n.m.), která nás bude stát spoustu sil, ale výhledy po cestě nám zůstanou v paměti roky (1 cesta = 5,3 km / 2-4 hod., max nadm. výška 1861 m.n.m., min. nadm. výška 1542 m.n.m.). Během putování půjdeme skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova Pico das Torres (1847 m.n.m.), projdeme místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdeme až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo. Cesta bude vzhledem k převýšení poměrně náročná, během jedné cesty nastoupáme a sestoupáme 586 výškových metrů). Méně náročnou variantou je přejezd autem na vyhlídku Achada do Teixeira (1592 m.n.m.) na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horu (1 hod chůze). U chaty pod Pico Ruivo se sejdeme a společně vystoupáme na nejvyšší horu (20 minut), ze které se nám naskytnou zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí, na severní i jižní straně spatříme Atlantik. Na vrcholu budeme po poledni, kdy se k nám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova. Následuje návrat na vyhlídku Achada do Teixeira. Celá trasa měří 7.6 km / 3-5 hodin, převýšení. Při zpáteční cestě do Funchalu zastavíme ve vesnici SANTANA, kde si prohlédneme typické domky se slaměnou střechou. Mnoho turistů sem jezdí i za výbornou domácí kuchyní. Ochutnáme výbornou sopa de triga (pšeničnou polévku) dříve než dojedeme na ubytování?
8. den
Monte - poutní místo a botanická zahrada, odlet do ČR Pobyt na Madeiře zakončíme návštěvou poutního místa Monte a okouzlující tropické zahrady, kde na ploše 70.000 m2 najdeme sbírku rostlin z celého světa, ale také síť potůčků, jezírek, fontán, mostů, kaskád a letohrádků. Nahlédneme i do kostelíka Nossa Senhora do Monte, kde je pochován Karel I., poslední rakouský císař a český král. Cestou na letiště zastavíme na vyhlídce Ponta do Garajau. Na útesu zde majestátně stojí socha Ježíše hledícího na oceán. Poté nás čeká transfer na letiště a návrat zpět do Prahy.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: předpokládaný přímý let Praha - Funchal a zpět se společností Smartwings, na ostrově transfery dle programu mikrobusem nebo vanem.
 • UBYTOVÁNÍ: 3x ubytování hotelového typu 3* v Porto Moniz (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství), 4x ubytování hotelového typu 3* ve Funchalu, hotel vybaven bazénem, k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně v hotelu formou bufetu. Oběd během programu (nákup v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvení , restauraci). Večeře v restauraci nebo nákup v místních obchodě. Večeře lze doobjednat v hotelu za příplatek. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Předpokládaná cena vstupů 25 € (degustace madeirských vín 10 €, Tropická zahrada ve Funchalu 12,50 €, bazény Porto Moniz 1,50 €)
důležité informace
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi pohodovou turistiku v kombinaci s poznáváním. Na zdolání plánovaných túr je dostatek času, navíc dle zkušeností se lze v malé skupině dobře vzájemně přizpůsobit. Je možnost zkrácené varianty túr.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Počet účastníků: 6-8 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová / Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.3.2022
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
MADEIRA - po stopách nejkrásnějších levád 8 dní (max 7 osob)
Poznáváme Madeiru všemi smysly
Pro aktivní cestovatele, kteří rádi chodí, poznávají, fotí a degustují
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí