Do Maďarska za vínem a termály

Užijte si relax v léčivých pramenech, nasajte atmosféru historických měst, navštivte místní vinné sklepy a ochutnejte skvělá maďarská vína.

Maďarsko, země neuvěřitelně pestrá a českými turisty neprávem přehlížená. Země, která vznikla kombinací mnoha vlivů, Maďarů původem z Uralu i nejrůznějších vlivů evropských. Mnoho lidí vnímá Maďarsko jako zemi lázní, vína, ostrých jídel a jazyka, kterému těžko rozumíme. A tak se vypravíme za vyhlášenými lázněmi i víny, ale také za památkami severního Maďarska. A proč se do Maďarska vydat právě s námi? Protože víme, kde ochunat lahodná maďarská vína a které termální lázně stojí za návštěvu. A také víme, kam si zajít na nejlepší maďarský guláš a kde najít jednu z největších knihoven světa.

Podmínky vstupu: Maďarsko

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Maďarsko

 

termíny
28.10.2022 - 01.11.2022 od 10 601,- Kč Doprava: minivan / Počet dní: 5 / Počet osob: 8 - 15
cena zahrnuje
 • GARANCE MALÉ SKUPINY (minimální počet k usktečnění zájezdu je 6 osob), v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu 3*
 • pobytové taxy
 • 4x snídaně
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň řidičem
 • 100% pojištění proti úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd v typické maďarské restauraci
 • vstupné do památek, degustace vína
 • 3x návštěva lázní, 11 300 HUF
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (1900 Kč)
 • cestovní pojištění (možnost sjednat za příplatek u CK)
 • doporučené kapesné 50.000 HUF (4200 Kč)
Fotogalerie zájezdu
HU 001
HU2
Eger
HU 012
HU3
HU 010
HU4
HU6
HU 009
HU1
HU 005
HU 007
program
1. den
Odjezd směr Slovensko, prohlídka pevnosti Komárno, město Ostřihom Odjezd soukromým transferem do Maďarska po trase Pardubice, Brno. Na jihu Slovenska se zastavíme v příhraničním městě Komárno, které se pyšní mohutnou pevností na strategickém soutoku řek Váhu a Dunaje. Pevnostní komplex patří k největším fortifikačním systémům ve střední Evropě a v období Rakouska-Uherska dokázala pevnost pojmout armádu o 200 000 mužích. Při prohlídce zavítáme do staré i nové části pevnosti, do podzemních tunelů a mnoha dalších objektů. Po prohlídce pevnosti budeme pokračovat do Maďarska a města Ostřihomi. Ostřihom bývala kdysi hlavním městem Uherského království a dodnes je považována za hlavní sídlo maďarské katolické církve. Po ubytování se vydáme na večeři a ochutnáme vyhlášený maďarský guláš.
2. den
Město Ostřihom, město Eger a koupání v maďarských Pamukkale, návštěva vinařství Po snídani si prohlédneme hlavní památku Ostřihomi, baziliku svatého Štěpána, která se majestátně tyčí na Hradním návrší. Bazilika byla postavena v 19. století v klasicistním stylu a je opravdovým klenotem maďarských sakrálních staveb. Cestou se zastavíme v lázeňském rezortu Egerszalók, kterému se často přezdívá maďarské Pamukkale. Vychutnáme si léčivou koupel v 17 vnitřních a venkovních bazénech s množstvím relaxačních prvků a pohledem na terasovitou stěnu složenou z malých jezírek. Poté se přesuneme do lázeňského města Egeru a vydáme se na návštěvu místního vinařství s degustací. Při ochutnávce určitě nebude chybět slavné místní víno zvané býčí krev. A kdo bude mít po večeři chuť a sílu, může se vydat do Údolí krásných žen na okraji města, kde se nachází nespočet vinných sklepů s možností koštování vína a občerstvení.
3. den
Koupání v jeskynních lázních Miskolc Tapolca, vinařská oblast Tokaj, návštěva vinařství Po snídani se vydáme do vinařské oblasti Tokaj. Nejdříve nás bude čekat návštěva jeskynních koupelí Miskolc-Tapolca, kde si užijeme relaxaci v mnoha bazénech ukrytých ve skalním masivu. Za tisíce let voda dokázala vyhloubit neuvěřitelný jeskynní labyrint, který zaplnila termální vodou. Po příjemném odpočinku navštívíme vinařství, které se pyšní 300 let starým lisovacím zařízením. Chuťové pohárky potěšíme tichým a především slavným tokajským vínem. Od místního majitele se dozvíme zajímavosti o pěstování vinné révy a samozřejmě výrobě tohoto věhlasného vína.
4. den
Klášter Pannonhalma, město Györ Po snídani se vydáme na cestu k nejznámějšímu maďarskému klášteru Pannonhalma nedaleko města Györ. Rozlehlý klášterní komplex zbudovaný již v roce 996 n. l. hrdě stojí na vrcholu kopce a dominuje širokému okolí. Za klášterními zdmi najdeme jednu z největších knihoven na světě. Místní mniši se věnují výuce na klášterní škole, produkci vína, bylinných čajů či likérů. Projdeme se přístupnou částí klášterního komplexu a vyjde-li nám čas, zamíříme také k vyhlídce zavěšené nad údolím. Odpoledne se přesuneme do Györu. Projdeme se krásně zachovaným historickým centrem kolem Biskupského hradu, paláce a baziliky Nanebevzetí Panny Marie. Den zakončíme stylově večeří na restaurační lodi.
5. den
Koupání v lázních v Györu, návrat do ČR Po snídani využijeme poslední možnost užít si maďarských termálních pramenů v lázních Rába Quelle. Čeká nás relax v zážitkových i termálních bazénech. Občerstvit se můžeme přímo ve vodě u baru. Po návštěvě lázní se vydáme na cestu zpět. Příjezd do ČR v podvečerních hodinách.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava je zajištěna osobními vozy či 9-místnými minivany. Trasa - Hradec Králové, Pardubice, Brno
 • UBYTOVÁNÍ: Dvoulůžkové pokoje v hotelu 3* s vlastním sociálním zařízením. K dispozici TV, Wi-fi, ručníky, fén (podle typu hotelu). Nedaleko hotelu jsou obchody s potravinami a restaurace
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně formou bufetu, oběd během programu, večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu
 • VSTUPNÉ: Vstupenky budou zajištěny během programu. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím co nejdříve s ohledem na omezený počet míst.
 • ORIENTAČNÍ CENY VSTUPNÉHO (ceny roku 2020): Pevnost Komárno - 5 EUR dospělý, 3 EUR studenti a senioři (při prokázání platným průkazem) - pro prohlídku pevnosti doporučujeme pevnou obuv a kapesní svítilnu (baterku, čelovku,...) / Kupole baziliky svatého Štěpána v Ostřihomi - 700 HUF / Kombinovaná vstupenka bazilika svatého Štěpána v Ostřihomi (krypta, kupole, pokladnice) - 1 500 HUF dospělý, 1 000 HUF senioři a studenti / Vstupné lázně Egerszalók (3 hod) - 4 600 HUF dospělý, 3 600 HUF nad 65 let, 3 100 HUF dítě 3-14 let / Vstupné lázně Miskolctapolca - 2 600 HUF dospělý, 2 100 HUF děti 4 - 14 let, studenti a senioři (při předložení průkazu) / Vstupní lázně Rába Quelle Györ - 4 100 HUF dospělý, 3 200 HUF studenti a senioři
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci. Absolvování programu s průvodcem není povinné.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, průvodce výklad ve vinařství překládá. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích.
 • Garant zájezd Cestomilové - cestovní kancelář, s.r.o. Průvodce - IVANA FABIÁNOVÁ
 • Datum zveřejnění zájezdu: 18.10.2022
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
Do Maďarska za vínem a termály
Vychutnejte to nejlepší, co Maďarsko nabízí
vinařské oblasti, termální lázně, památky
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí