ČR, Poutní cesta - po stopách blanických rytířů a praotce Čecha

Vydejte se s námi z Louňovic pod Blaníkem na osmidenní pouť krásnou českou krajinou a vystupte na horu Říp. Zamýšlejte se, putujte, poznávejte sami sebe !

Dva bájné a historicky důležité vrcholy České republiky. Velký Blaník (638 m n.m.), vrchol opředený nejrůznějšími pověstmi, které mají původ již v keltském období. Pověst o vojsku bojovníků spících v nitru hory, odkud vyjedou na pomoc svému lidu, Blaník jako symbol naděje na získání svobody. Říp (456 m n.m.), symbol národní historie a významné místo, v jejímž okolí se usadili první Slované vedení praotcem Čechem.

Pěší putování uznávají všechna velká nápoženství, například pouť hadž do Mekky v islámu, Svatojakubská cesta do Santiago de Compostela pro křesťany a další. Poutní cesta může mít smysl i v tom, že člověk překoná nepohodlí, vydá se tiše krajinou, je sám se sebou, zamýšlí se, prožívá. A my se na takovou pouť v příštím roce vydáme. Propojíme oba symbolické a pro naši zemi významné vrcholy, během týdne ujdeme 190 km, první jarní den naše putování završíme výstupem na horu Říp. Budete i vy u toho? 

Máte chuť se přidat pouze na část této poutní cesty? Nabízíme možnost zkrácení, poměrnou část ceny vám odečteme. ZEPTEJTE SE NÁS!

termíny
11.04.2021 - 18.04.2021 od 8 901,- Kč Doprava: pěšky / Počet dní: 8
cena zahrnuje
 • 7x ubytování hotelového typu ve 2-4 lůžkových pokojích
 • pobytové taxy
 • 7x snídani
 • služby průvodců - poutníků po celou dobu poutě
 • informační materiály
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné do různých objektů a míst během pouti
 • dopravu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (v případě zájmu kontaktujte cestovní kanclář)
Fotogalerie zájezdu
program
1. den
Louňovice pod Blaníkem - Český Šternberk (30 km / 9 hod.) Naši pouť zahájíme v kraji blanických rytířů, vydáme se přes náměstí, mineme barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, procházíme městysem, vydáváme se uvozovou cestou do přírody. Cestou míjíme Malý Blaník (580 m n.m.), vycházíme na Velký Blaníkem s rozhlednou. Další trasa pokračuje přes Vlašim, Hrádek, Libež, Pod Brtnicí až do Českého Šternberka. Cestou míjíme zajímavá místa, naučné stezky, rybníky, kapličky, seznamujeme se s příběhy kraje.
2. den
Český Šternberk - Sázava (18,5 km / 5,5 hod.) Z Českého Šternberka, kterému dominuje stejnojmenný hrad ze 13. století, se vydáme k Sázavě, kterou přejdeme a za chvíli budeme mířit vzhůru, postupně se začnou objevovat romantické výhledy na hrad a řeku Sázavu. Trasa povede přes Rataje nad Sázavou, Ledečko, Talmberk, Mrchojedy, až dojdeme do cíle dnešní etapy, do města Sázava.
3. den
Sázava - Kouřim (23,5 km / 7 hod) Dnešní pouť zahájíme u benediktínského Sázavského kláštera, odkud se vydáme do Čertovy brázdy, kde podle pověsti Prokop spoutal čerta do okovů. Dále bude naše trasa pokračovat přes Vlkančice, kolem Skalické myslivny, přes Komorce, Krymlov, Diblíkov do Kouřimi. V tomto místě je moho zajímavých atrakcí - skanzen, muzeum lidových staveb, gotická kaple sv. Kateřiny v kostele sv. Štěpána, naučná stezka Stará Kouřim s kamenem praotce Lecha.
4. den
Kouřim - Sadská (21 km / 5.4 hod.) Opouštíme městys Kouřim, abychom se vydali do Zárybníka a rozloučili se posledními výhledy s Kouřimí. Poté nás budou čekat vísky jako Klášterní Skalice, Miškovice, Vrbčany, Chroustov, Chotutice, Tatce, Milčice. Cílem putování bude bývalé lázeňské město Sadská, kde můžeme navštívit kapli Panny Marie a kostel sv. Apolináře, kde stával přemyslovský dvorec.
5. den
Sadská - Čelákovice (26 km / 7 hod) Sadská, Hradištko, přírodní park Kersko-Bory, naučná stezka Bohumila Hrabala, Svatojosefské pramení s léčivou přírodní uhličitou vodou, Přerov nad Labem se zámkem a Polabským národpisným muzeem. To jsou hlavní místa dnešní trasy, která nás dovede do Čelákovic, jež se rozkládají na levém břehu Labe.
6. den
Čelákovice - Neratovice (29 km / 8 hod) Z Čelákovic namíříme do Staré Boleslavi. Zájemci se zde můžou vydat po stopách svatého Václava a vidět baziliku sv. Václava, knížecí kostel sv. Klimenta a další pamětihodnosti. Přes Brandýs nad Labem se zámkem a krásnou zámeckou zahradou pokračujeme až k Labi. Čeká nás průchod obcemi a městy Záryby, Kostelec nad Labem, Jiřice a Lobkovice, kde stojí zámek rodu Lobkowiczů a kostel NanebevzetíPanny Marie se zvonicí. Ubytováni budeme v Neratovicích. Na zdejším zámku pracoval František Palacký na podstatné části svého stěžejního díla - Dějinách národu českého v Čechách a na Moravě.
7. den
Neratovice - Mělník (15 km / 4.1 hod.) Z Neratovic se vydáme přes obce Tuhaň, Kelské Větrušice, Kly, Záboří a Kelské Vinice. Opět se budeme seznamovat s místními zajímavostmi a historií. Odměnou dnešní etapy budou výhedy na soutok řek Labe a Vltava a ubytování v královském věnném městě Mělník. Ochutnáme při večerním posezení Ludmilu, jedno z mělnických známkových vín?
8. den
Mělník - Říp (27,5 km / 8 hod.) A máme tu závěrečnou pouť! Než opustíme Mělník, prohlédneme si chrám sv. Petra a Pavla, kostel sv. Ludmily, Pražskou bránu. Vydáme se na cestu, Říp máme téměř po celou dobu na dohled a víme, že cíl je blízko. Barokní zámek Lobkowiczů, Hořínské zdymadlo, plavební kanál Mělník-Vraňany, Lužce nad Vltavou, obec Vraňany a Mlčechvosty, zříceniny hradu Jevín. A také obec Ctiněves, která je úzce spjata s pověstí o praotci Čechovi. Půjdeme po jeho stopách neboť právě odsud vystoupal na horu Říp.
mapy
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Během naší pouti budeme putovat pěšky. Putování zahájíme v Louňovicích pod Blaníkem v 9 hodin ráno. Přesun na "start" naší cesty dokážeme ráno zajistit dopravou z Prahy a z Hrade Králové (za příplatek dle počtu zájemců).
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytování hotelového typu 3* ve dvoulůžkových - čtyřlůžkových pokojích (s vlastním sociálním zařízením). K dispozici budou ručníky, fén (dle typu hotelu).
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně jsou v ceně a jsou zajištěné na hotelu. Ostatní stravování budem pořizovat během programu v restauracích, rychlém občerstvení či obchodech, které budeme mít cestou.
 • VSTUPNÉ: Vstupné do objektů, které budeme moci cestou navštívit, si každý z účastníků hradí sám.
důležité informace
 • Poutní cesta je určena všem, kteří mají rádi turistiku v kombinaci s poznáváním. Je určena i těm, kteří chtějí překonat sami sebe. Na zdolání plánovaných tras je dostatek času. Na jaře může být chladno s nízkými teplotami a změnami počasí, ale může být i slunečno … ve vzduchu může být cítit jaro, na vlastní oči můžeme vidět po zimě se probouzející zemi. Doporučujeme vztít s sebou sportovní oblečení, nepromokavé a neprofukavé, na nohy vyšší pohorky.
 • Průvodci - poutníci neprovádí klienty uvnitř památek.
 • Přesný čas a místo začátku naší poutě obdržíte v pokynech před cestou.
 • Pořadatelem poutě je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodci a poutníci - Ivana Fabiánová a Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.12.2020
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

ČR, Poutní cesta - po stopách blanických rytířů a praotce Čecha
Poutní cesta z Blaníku na Říp
Český Šternberk, Sázava, Kouřim, Sadská, Stará Boleslav, Mělník
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.