Polsko - přírodní, historické a technické perly severu (nejen pro fotografy)

Cesta do krajiny písečných dun, do míst, kde lodě plují po souši, Gdaňsku a dalších UNESCO míst

PŘIPRAVUJEME TERMÍNY NA 2023. Słowiński Park Narodowy se rozkládá na severu Polska při pobřeží Baltského moře. Zajímavá geologická minulost spojená s ústupem skandinávského ledovce, pravidelné mořské proudy a vanoucí větry, vytvořily naprosto jedinečnou surrealistickou krajinu písečných dun, pobřeží Baltu bičovaného větry a hlubokých lesů v bezprostřední blízkosti sladkovodních jezer. Vydejte se s námi na unikátní dobrodružné fotografické putování za krásami zdejší krajiny. Projdeme se po mořském pobřeží a vystoupáme na jedny z největších písečných dun v Evropě, které postupně pod svým povrchem pohřbívají kmeny a větve stromů. Na pobřeží nám budou dělat společnost hlavně rackové a jespáci. Okusíme poklidnou večerní atmosféru turistického městečka Łeba, která se stane naší základnou a ochutnáme vynikající mořské ryby. Navštívíme také hanzovní město Gdaňsk (UNESCO), perlu polského severu, jenž na nás dýchne unikátní atmosférou historického přístavního města, které v sobě mísí prvky pruské a slovanské architektury. Projedeme se lodí po světově unikátním Elblaském plavebním kanále, kde lodě „plují“ po souši. Navštívíme i památky zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO - středověký křižácký hrad Malbork a Toruň, rodné město M. Koperníka.   

Zájezd vedený zkušeným průvodcem, profesionálním fotografem a lektorem bude organizován jako fotografický workshop s lehkou turistikou a poznáním krásných a unikátních míst, na němž si na své přijdou začínající i zkušení fotografové. Lektor vás naučí ovládat váš fotoaparát a předá své praktické zkušenosti s nastavováním fotoaparátu při fotografování různých scén. Večer po západu slunce posedíme nad nafocenými snímky a budeme diskutovat o tom, co se nám povedlo a co bychom mohli příště udělat lépe. V popředí našeho zájmu bude zejména krajina písečných dun, zdejší unikátní fauna a flóra a atmosféra přístavních měst a tržišť na severu Polska.

Podmínky vstupu: Polsko

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Polsko

termíny
31.05.2023 - 31.05.2023 od 15 881,- Kč Doprava: auto, van / Počet dní: 6
cena zahrnuje
 • transfer po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • 1x velké zavazadlo do 15 kg, 1x příruční zavazadlo a malá kabelka (batůžek)
 • plavbu lodí po Łebsko jezero
 • plavbu po Elblaském kanále
 • 5x ubytování
 • pobytové taxy
 • 5x snídaně
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň lektorem
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (informujte se v CK)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • kapesné
Fotogalerie zájezdu
0130 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0101 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0071 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0135 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0041 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0022 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0078 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0006 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0129 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0150 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0069 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
0142 Slowinski Park Narodowy 30.08.2014
Gdaňsk
Toruň
program
1. den
Ráno odjezd z ČR do polského přístavního městečka Łeba. Ráno odjezd z Hradce Králové přes Prahu a Ústí nad Labem na sever Polska do přístavního městečka Łeba. Ubytování na dvě noci. Večerní procházka městem a fotografování při západu slunce.
2. den
Pobřeží Baltu, písečné duny a koruny uschlých stromů Krátká plavba lodí po Łebsko jezero. Možnost návštěvy muzea raket Wyrzutnia Rakiet. Parádní procházka po pobřeží Baltského moře s uschlými stromy a pařezy. Pozdní odpoledne se západem slunce na jedné z největších písečných dun v Evropě. Návrat na ubytování za tmy. Délka fotografické vycházky asi 15 km.
3. den
Gdaňsk jako na dlani (UNESCO) Ráno přejezd do přístavního města Gdaňsk, kdysi bohatého hanzovního města řádu německých rytířů. Ubytování na jednu noc. Odpoledne a večer fotografování jedinečné architektury a atmosféry historického přístavního města, v němž se snoubí prvky germánské architektury s typicky slovanskými stavbami, kostely a hanzovními domy v přístavu.
4. den
ZOO a Elblag, město na vodě Dopoledne návštěva ZOO v Gdaňsku, která je největší zoologickou zahradou v Polsku, vyfotíme si slony, žirafy, zebry, hrochy, tygry, lvy, opice a mnoho dalších zvířat.. Následuje přejezd do městečka Elblag, které leží v nejnižší nadmořské výšce v Polsku. Ubytování na jednu noc. Večerní a noční fotografování v historickém centru.
5. den
Plavba po souši a křižácký hrad Malbork (UNESCO) Přejezd k nedalekému Muzeu Elblaského plavebního kanálu. Dvouhodinová dopolední plavba po světově unikátním plavebním kanále, kde lodě na vzdálenosti asi 10 km překonají výškový rozdíl kolem 100 m pomocí speciálních svážných drah a vagónů. Odpoledne zastávka u uhrančivého středověkého křižáckého hradu Malbork (UNESCO), který je největší cihlovou stavbou na světě. Dojezd do Toruně (UNESCO), rodiště M. Koperníka. Ubytování na jednu noc.
6. den
Rodiště M. Koperníka - Toruň (UNESCO) Dopoledne prohlídka Toruně, rodného města M. Koperníka. Zahájení přesunu do ČR. Návrat přes Prahu do Hradce Králové v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: 9-místné vany, trasa HK - Praha - Polsko, Polsko - HK - Praha, průvodce může být řidičem
 • UBYTOVÁNÍ: penzion nebo hotel, převážně dvoulůžkové moderně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, na ubytování je dispozici wifi.
 • STRAVOVÁNÍ: v ceně ubytování je snídaně podávaná formou bufetu (začíná 2. den a končí 6. den), obědy a večeře si zajistíme v místních restauracích či stáncích s rychlým občerstvením, druhý den na oběd si bude potřeba vzít jídlo z domova. V Łebě, v Gdaňsku, Elblagu, Malborku i Turoně jsou prodejny potravin.
 • VSTUPNÉ: vstup do muzea raket (14 PLN), vstup do ZOO v Gdaňsku (30 PLN), další vstupy jsou nad rámec programu 1 PLN (Polský Zlotý) = 5,72 CZK
důležité informace
 • V květnu může být na pobřeží Baltského moře chladno a větrno. Doporučujeme vzít s sebou teplé, neprofukavé a nepromokavé oblečení a dopředu sledovat předpověď počasí (ideálně srovnat předpovědi počasí na několika meteorologických serverech, např. www.yr.no, https://www.meteoblue.com/cs/ nebo https://www.accuweather.com/). Do vyhledávače stačí zadat některých z názvů našich destinací uvedených v programu. Půjdeme po mořském pobřeží a v písku. Vystačíte si tak se sandály (dle počasí) nebo lehkými trekovými botami. Ujdeme asi 15 km s minimálním převýšením. Doporučujeme vzít i pláštěnku nebo pončo pro případ deště. Zdržíme-li se na fotografických lokalitách do tmy, oceníte baterku nebo čelovku.
 • DOPORUČENÁ FOTOGRAFICKÁ VÝBAVA: Fotoaparát s dostatkem nabitých baterek, nabíječku a paměťové karty. Pokud vlastníte zrcadlovku s výměnnými objektivy, bude se vám hodit nějaké širší ohnisko (např. 17 – 50 mm), ale oceníte i telezoom (např. 70 – 200 mm a delší). Dále doporučujeme přibalit čištění fotografické optiky, která zvláště na písečných dunách dostane zabrat. Fotografickou techniku uložte do kvalitních transportních pouzder, případně batohu. Stativ bude výhodou při snímání ranních a večerních scén a při použití těžkých teleobjektivů. Vyplatí se nafocené v mnohém unikátní a vzácné snímky průběžně zálohovat. Pokud máte vlastní notebook, můžete si ho vzít s sebou. Lektor vám ochotně poradí, jak rychle a efektivně třídit a zálohovat nafocené snímky v programu Zoner Photo Studio X.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • PENÍZE: Nezapomeňte na dostatečnou hotovost v EUR nebo v PLN. V obchodech a restauracích se dá obvykle platit kartou.
 • Minimální počet účastníků: 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce a lektor - David Hainall.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 29.12.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
Polsko - přírodní, historické a technické perly severu (nejen pro fotografy)
Přírodní, historické a technické perly
Národní park, 3x UNESCO, Baltické moře
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí